Barbara Nowak dostała świadectwo. Małopolska kuratorka ma pałę na pale
Barbara Nowak z okazji końca roku szkolnego została oceniona przez Fundację Równość.org.pl. Nie ma perspektyw na zaliczenie roku.
Barbara Nowak, małopolska kuratorka oświaty, nie może pochwalić się udanym zamknięciem roku szkolnego. Jej świadectwo prezentuje się potwornie: praktycznie same oceny niedostateczne przeplatane kilkoma celującymi. Nowak ewidentnie poszła w ekstrema, czemu jednak nie może dziwić się nikt, kto słyszał choćby jedną z jej kontrowersyjnych wypowiedzi.
Podobne
Małopolska kuratorka oświaty krytykowała ostatnio "czerwone paski" na świadectwach, nawiązując do "barw komuszych" i stwierdziła, że wielkimi krokami nadchodzi koniec nauki. Dlaczego? Otóż dlatego, że jeden z poznańskich uniwersytetów postanowił zwracać się do studentów preferowanymi zaimkami i traktować ich zgodnie z wybraną tożsamością płciową.
Barbara Nowak wielokrotnie w swoich wypowiedziach nazywała społeczność LGBT ideologią czy twierdziła, że mówienie o eutanazji i aborcji jako czymś normalnym wiąże się z namawianiem do śmierci. Wspominała też o seksualizacji dzieci, co wiązało się z widocznością i dostępnością "tęczowych" treści w kulturze.
Barbara Nowak nie zdaje do następnej trasy. Naganne zachowanie i jedynka z szacunku
Z okazji zakończenia roku szkolnego 22/23 Barbara Nowak otrzymała świadectwo, które wystawiła jej Fundacja Równości.org.pl. Małopolska kuratorka nie osiągnęła wyników, które umożliwiłyby jej promocję do następnej klasy.
"Ocena niedostateczna dla Małopolskiej Kurator Oświaty i powtarzanie roku! Barbara Nowak zawiodła młodych ludzi, zawodzi rodziców, nauczycieli i nauczycielki, dyrektorów szkół" - podkreśla Miko Czerwiński z Fundacji Równość.org.pl dla portalu milk.org.pl
Barbara Nowak otrzymała ocenę niedostateczną m.in. z wiedzy o społeczeństwie, biologii, edukacji seksualnej, szacunku, otwartości i edukacji antydyskryminacyjnej.
Może za to pochwalić się celującymi stopniami z religii, transfobii czy homofobii z elementami bifobii. Małopolską kuratorkę wyróżniono także za udział w Marszu dla Życia i Rodziny, kontrmanifestacji do Marszu Równości oraz tweetowaniu o gender.
Uczniowie są dyskryminowani - oświata o nich nie walczy
"W 2020 roku zbadaliśmy sytuację społeczności LGBTQIA w Krakowie - warto pamiętać, że ponad 63% doświadczyło jakiejś formy dyskryminacji. Ponad 26% doświadczyło jej w szkołach i na uczelniach" - powiedział Artur Maciejewski dla serwisu milk.org.pl
Fundacja Równość.org.pl przeprowadziła badanie, które wskazuje, że aż 84,6 proc. ankietowanych oczekuje od szkół i uczelni reakcji na dyskryminację.
Tymczasem małopolskie kuratorium oświaty oświadczyło, że działania na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży nie leżą w zakresie ich kompetencji. Gdyby zależało to od uczniów, Barbara Nowak z pewnością nie utrzymałaby stanowiska. Co więcej - ocena jej pracy byłaby naprawdę opłakana.
Źródło: milk.org.pl, lifeinkrakow.pl
Popularne
- Caroline Derpienski we freak fightach? Ile kasy zażądała za walkę?
- Zielony gnom obnażony. Kim jest i skąd pochodzi Crawly?
- Skolim poczuł zew Amora. Zaszokował zachowaniem przy kobiecie
- Warszawskie zapalenie opon mózgowych. Tę "chorobę" zrozumieją nieliczni
- Julia Żugaj spanikowała? Oddała na siebie aż pięć głosów
- USA banuje rekordową liczbę książek. Wśród nich "Harry Potter", "Zmierzch" i klasyki literatury
- Jarmarki bożonarodzeniowe 2024. Kiedy się zaczynają w Polsce?
- Mama Jonasza stanęła za konsolą? Będzie klubowa wersja "Muzykantów"
- MrBeast na szczycie świata. Zrobił to jako ósma osoba w historii