Barbara Nowak przeciwko świadectwom z "czerwonym paskiem"

Barbara Nowak walczy z tęczą i czerwonym paskiem. "To barwy komusze"

Źródło zdjęć: © Facebook
Maja Kozłowska,
18.06.2023 16:22

Małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak idzie na wojnę z czerwonymi paskami na świadectwach szkolnych. Po nich przyjdzie czas na ubrania, szminki i auta.

Świadectwa z tzw. czerwonym paskiem uczniowie otrzymują za dobre wyniki w nauce. Uzyskanie wyróżnienia gwarantuje średnia ocen wynosząca min. 4,75 oraz przynajmniej bardzo dobre zachowanie. Otrzymanie "świadectwa z paskiem" często wiąże się również z nagrodą książkową - czasami trafioną, a czasami będącą czymś w stylu "Atlasu grzybów cz. III" czy "Encyklopedii najpiękniejszych polskich jezior w Wielkopolsce". Warto też wspomnieć o gratyfikacji od rodziców lub dalszej rodziny - tu najczęściej w formie finansowej.

Eksperci edukacyjni dyskutują nad efektami "paska na świadectwie" i rozważają, czy aby nie jest on przestarzałą metodą, która zamiast motywować uczniów, obniża ich morale. Barbara Nowak, małopolska kuratorka oświaty, również zdecydowała się pochylić nad kwestią wyróżnienia. A konkretniej - jego koloru.

Barbara Nowak wszczyna raban. "W Polsce cenimy barwy narodowe, a nie komusze".

Małopolska kuratorka oświaty opublikowała na Twitterze wpis, który obalił mit "czerwonego paska". Jak bardzo słusznie zwraca uwagę Barbara Nowak, pasek na świadectwach wcale nie jest czerwony, a biało-czerwony.


Jak dalej pisze kuratorka, "w Polsce cenimy barwy narodowe, a nie komusze". Czerwony do wora, a wór do jeziora. Z takimi paskudnie kojarzącymi się kolorami - króciutko.

trwa ładowanie posta...

Barbara Nowak aktywnie protestuje przeciwko "komuszym" i tęczowym barwom, podczas gdy małopolskie kuratorium oświaty deklaruje, że działania na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży nie leżą w zakresie ich kompetencji. Bądźmy poważni - są przecież rzeczy ważne i ważniejsze.

Do tych stojących najwyżej w hierarchii istotności zaliczają się kontrole placówek przyjaznych LGBT i wietrzenie spisków w zwyczajowym nazewnictwie pasków na świadectwach szkolnych. Reszta? Reszta może poczekać.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 27
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 62
Rybak,zgłoś
To akurat prawda. Tło świadectwa nie jest białe, a pasek jest właśnie bialo-czerwony. I to widać
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Prawda,zgłoś
Tacy ludzie jak ona i Czarnek nie powinni mieć nic wspólnego z edukacją.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
ALE 3,zgłoś
Proponuję skupic sie na światłach ostrzegawczych. Przeciez one są czerwone ! Zlikwidować wszystkie.Zielone tez do likwidacji, bo wymyśla je pewnie Partia Zielonych a światła pomaranczowe tez musża zniknąć, bo pomarańczowy jest jednym z kolorów w tęczy.A zatem zniknijcie, przepadnijcie światła na drogach, na torach kolejowych i tramwajowych, czerwone światła stopu na wszelkich pojazdach i maszynach latajacych.Zdjąć trzeba natychmiast czerwone flagi ostrzegawcze na plażach, wycofac czerwone szminki i ubrania w tym kolorze. Wydalic obywatelki ufarbowane na czerwono. Odbarwic krew ! A co z czerwonym światełkiem przy tabernakulum ?!
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 17