Oskar Szafarowicz stanie przed sądem?

17-latek pozwał Rydzyka. Na jego celowniku Szafarowicz i Sasin

Źródło zdjęć: © vibez.pl / Okiem młodych - Twitter
Maja Kozłowska,
26.04.2023 12:00

Maciej Rauhut to 17-letni aktywista, który rozgłos zyskał, procesując się z o. Rydzykiem. Teraz zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie Oskara Szafarowicza i jego posady w PKO BP.

Maciej Rauhut jest nastoletnim aktywistą, który pomimo młodego wieku ma już na koncie spory wkład w sprawy społeczne. W marcu 2022 r. wygrał proces przeciwko o. Rydzykowi. Sprawa dotyczyła jawności publicznych funduszy, które trafiały do fundacji duchownego Lux Veritatis.

Ojciec Rydzyk złożył skargę kasacyjną, lecz nie powstrzymało to Rauhuta, który włożył kij w mrowisko, wnioskując do kancelarii premiera o ujawnienie, w jaki sposób wspierała fundację Lux Veritatis. Prócz zatargu z o. Rydzykiem i premierem Mateuszem Morawieckim nastolatek działał także na rzecz zniesienia podręcznika do HIT-u, pisząc list otwarty do ministra Czarnka.

Szafarowicz sobie grabi. Bez kompetencji na rządowym stołku

Oskar Szafarowicz znany m.in. z propisowskiej działalności na TikToku na kanale "Okiem młodych" niedawno otrzymał posadę w PKO BP. Jako pierwszy napisał o tym Szymon Jadczak na łamach portalu wp.pl. Szafarowicza zatrudniono jako specjalistę w "obszarze prezesa zarządu, pionie zarządzania personelem, w biurze zarządzania wartością pracownika, w zespole planowania i sprawozdawczości".

Szafarowicz nie ma odpowiednich kompetencji do pełnienia owego stanowiska - jednym z rekrutacyjnych wymagań było m.in. ukończenie studiów wyższych. 23-latek obecnie jest na drugim roku studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim. 24 kwietnia Szymon Jadczak opublikował kolejny artykuł poświęcony Szafarowiczowi, z którego wynika, że ten został przeniesiony do zespołu contact center HR i pracuje jako specjalista ds. rekrutacji.

I niespodzianka - po raz kolejny nie spełnia warunków rekrutacyjnych banku PKO BP.

Maciej Rauhut składa doniesienie do prokuratury przeciwko Oskarowi Szafarowiczowi
Maciej Rauhut składa doniesienie do prokuratury przeciwko Oskarowi Szafarowiczowi (Oskar Szafarowicz - Facebook)

Maciej Rauhut składa doniesienie o podejrzeniu korupcji

"Zawiadamiam prokuraturę o podejrzeniu korupcji i niedopełnieniu obowiązków przy zatrudnianiu Oskara Szafarowicza w PKO BP (oprócz Oskara uwzględniam również Jacka Sasina)" - pisze Rauhut na Instagramie.

trwa ładowanie posta...

Żarty się skończyły? Skoro nawet o. Rydzyk nie wyszedł cało z wojowania z Maciejem Rauhutem, nie wróżymy Oskarowi Szafarowiczowi świetlanej przyszłości w tym starciu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1569
  • emoji ogień - liczba głosów: 11
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 787
  • emoji smutek - liczba głosów: 41
  • emoji złość - liczba głosów: 10
  • emoji kupka - liczba głosów: 207
kolo,zgłoś
NO kolego widzę że zmieniłeś front działań i zaczynasz interesować sie prawdą i uderzasz w kacyków pisowskich , oby tak dalej a będziesz miał szacunek suwerena.
Odpowiedz
5Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Brawo
Odpowiedz
22Zgadzam się2Nie zgadzam się
BRAWO, oby tak dalej !!!!
Odpowiedz
22Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 56