Oskar Szafarowicz pokazał list od rektora UW

Oskar Szafarowicz zaniepokojony. Pokazał list od rektora UW

Źródło zdjęć: © Twitter
Konrad SiwikKonrad Siwik,01.10.2023 14:00

Postępowanie dyscyplinarne wobec studenta UW Oskara Szafarowicza jest w toku. Młody działacz PiS zdaje się zaniepokojony listem rektora UW do społeczności uczelni, w którym potępia dyskredytację uniwersytetu i agitacje polityczne uprawiane przez gniewnego żaka.

Oskar Szafarowicz z pewnością nie ma lekkiego życia studenckiego. I nie chodzi o samo postępowanie dyscyplinarne, które rozpoczęło się 9 sierpnia 2023 r. Działacz PiS, zamiast cieszyć się młodością, jak robi to większość studentów, co rusz agituje za partią rządzącą, zasiada w państwowych spółkach czy współprowadzi program w TV Republika.

Nie wszystkie postawy i działania Oskara Szafarowicza przypadły do gustu innym studentom Uniwersytetu Warszawskiego. W marcu br. powstała petycja o usunięcie studenta prawa z uczelni. Przypomnijmy, że w usuniętych już wpisach na X [Twitterze] działacz PiS uderzał w posłankę PO, w skandaliczny sposób odnosząc się do tragicznej śmierci jej syna.

Szafarowicz w mediach społecznościowych kilkukrotnie krytykował decyzję władz Uniwersytetu Warszawskiego o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego. Za studentem prawa wstawiał się nawet sam minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

List rektora UW do społeczności uczelni

Wygląda jednak na to, że władze UW mają RiGCz i nie zamierzają dać się nagonce. Na oficjalnej stronie uniwersytetu pojawił się list rektora UW prof. Alojzego Z. Nowaka do społeczności uczelni. Szafarowicz udostępnił jego fragment na X, dodając krótki komentarz:

"Fragment listu Rektora UW do społeczności akademickiej, dotyczący mojego procesu przed Komisją Dyscyplinarną UW. Jeżeli przejawy "niewłaściwej aktywności politycznej" budzą niepokój, to wniosek nasuwa się sam - taką aktywność nieprawomyślną należy wypalić gorącym żelazem. Ot, wolność słowa" - zaiskował Szafarowicz.

trwa ładowanie posta...

W liście rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak wyraził głębokie zaniepokojenie przejawami aktywności politycznej Szafarowicza oraz jego próbą dyskredytowania apolityczności UW i wiarygodności komisji dyscyplinarnej.

"Z zaniepokojeniem obserwuję wszelkie przejawy aktywności politycznej osób lub środowisk, które, dążąc do zdobycia poklasku, próbują zdyskredytować apolityczność Uniwersytetu Warszawskiego, zdyskredytować jego władze czy osoby z nim związane. To, co przez lata stanowiło podstawę rozwoju Uniwersytetu, to dbałość o wartości, dbałość o prawdę, wolność, apolityczność, tolerancję i szacunek wobec drugiego człowieka. Na straży tych ideałów stałem zawsze i stał będę, nadal nie poddając się jakimkolwiek naciskom.
Jedną z takich prób podważenia wiarygodności Uniwersytetu Warszawskiego jest chociażby sprawa rozpowszechnianych ostatnio, nieuprawnionych insynuacji na temat postępowania prowadzonego przed Komisją Dyscyplinarną ds. Studentów i Doktorantów UW. Zostało ono zainicjowane przez studentów zaniepokojonych postawą i motywacją działania jednego z nich. Efekty końcowe tego postępowania są ściśle uzależnione od ustaleń i wniosków Komisji. Oczekuję, że jej członkowie – kierując się postawą wolną od uprzedzeń i nacisków, podejmą możliwie najlepszą, sprawiedliwą decyzję w tej sprawie" - przekazał rektor UW we fragmencie listu.

Z całą treścią listu rektora UW do społeczności uczelni możecie zapoznać się na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 34
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 307
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 16
  • emoji kupka - liczba głosów: 76
kaletnik,zgłoś
jak już któryś młody do nich idzie to jakiś taki kaprawy, A ten jeszcze musi uważać żeby za bardzo głowy nie przekrzywiać na bok bo źle się kojarzy...
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
przepraszam za zachaczanie(powinno byc oczywiscie zahaczanie)
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ten mlody czlowiek to czystej wody oportunista.Wyczul wiatr,gdzie sie mozna bedzie w przyszlosci zachaczyc na tluste apanaze.Po co ciezko pracowac,jak mozna narocic troche szumu wokol wlasnej osoby ,a moze sie uda zostac nowym obajtkiem?Wcale nie jest sprawa przypadku,ze sporo politykow to historycy,a wiec ludzie bez zawodu pozwalajacego zyc bez klopotow finansowych.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 129
Komentarze (129)
Powrót