Maciej Rauhut kontra Mateusz Morawiecki

Maciej Rauhut pyta Mateusza Morawieckiego, jak państwo wspiera fundacje o. Rydzyka

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Maciej Rauhut, Wikipedia
Anna RusakAnna Rusak,15.08.2022 11:30

Maciej Rauhut nie zamierza się poddawać. Po wygranej sprawie z Fundacją Lux Veritatis o. Rydzyka chce zając się Kancelarią Prezesa Rady Ministrów: "Gówniarz się tak szybko nie podda".

Macieja Rauhuta, czyli politycznego aktywisty, który niedawno wygrał proces z fundacją Tadeusza Rydzyka, nie da się zatrzymać (i dobrze). Ten nastolatek po raz kolejny zamierza walczyć o prawo do informacji i uświadamiać nas wszystkim o tym, na co przeznaczane są państwowe pieniądze.

Tym razem na celowniku ma spółki państwowe. Rauhut wystosował pismo m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego. Chce wiedzieć, jak Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wspiera Fundacją Lux Veritatis.

Maciej Rauhut kontra ojciec Rydzyk

Przypomnijmy, że początkowo Rauhut chciał się dowiedzieć, jakie instytucje i w jakiej formie przekazywały fundacji Lux Veritatis pieniądze. Sąd po wygranym przez niego procesie orzekł, że fundacja Rydzyk powinna ujawnić informacje, których żąda nastolatek lub w stosownej formie mu tego odmówić.

trwa ładowanie posta...

Tak w wywiadzie mówił o tym prawnik reprezentujący Maćka, mec. Adam Kuczyński: "Wyrok mówi jasno, że skoro wpłynął wniosek i fundacja zamierza odmówić udostępnienia informacji, to musi przestrzegać określonych procedur. Jeśli chcą komuś odmówić do nich dostępu, muszą przedtem wykonać kilka formalnych kroków".

Sprawa nie jest zakończona i Rauhut nie zamierza się poddawać. W rozmowie z nami mówił, że przede wszystkim chodziło mu o to: "by pokazać ludziom, że każdy - nawet dziecko - może sprawdzić, na co idą państwowe pieniądze". Właśnie to zamierza udowodnić w kolejnym etapie swojej batalii.

trwa ładowanie posta...

Rauhut żąda informacji od spółek państwowych i Mateusza Morawieckiego

Jak możemy przeczytać na Instagramie Maćka: "Gówniarz się tak szybko nie podda", dlatego tym razem udostępnił pismo, na którym widzimy wniosek zaadresowany do premiera Mateusza Morawieckiego.

Rauhut chciałby się dowiedzieć, o przedsięwzięciach, jakie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów realizowała we współpracy z m.in. Fundacją Lux Veritatis i Radiem Maryja. Interesuje go również, jakie dotacje zostały przyznane instytucji "Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II".

trwa ładowanie posta...

"Pomimo tego, że wygrałem z Rydzykiem pierwszy etap batalii sądowej i pomimo tego, że jest o tym dosyć głośno, zupełnie nie oczekuję tego, że udostępni mi informacje, o które wnioskowałem, więc… składam wnioski o udostępnienie informacji do instytucji państwowych takich jak KPRM czy podległe mu Ministerstwa i spółek skarbu państwa" - czytamy na Instagramie Maćka Rauhuta.

Mamy nadzieję, że ta walka będzie choć odrobinę łatwiejsza od tej, którą Maciek stoczył z ojcem Rydzykiem. Oczywiście nie wątpimy w jego wygraną i mamy nadzieję, że zapał, który ma, nie będzie ustawał. W końcu jak napisał: " […] to są nasze pieniądze, a my mamy prawo domagać się dofinansowania szpitali psychiatrycznych, pomocy psychologicznej, a nie wspierania ojczulka, który ma już na koncie (i za uszami) wystarczająco dużo".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 25
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Megan,zgłoś
To może jeszcze niech Maciuś zawnioskuje do Fundacji Batorego kogo wspiera i dlaczego...
Odpowiedz
3Zgadzam się5Nie zgadzam się
Jaay,zgłoś
„Nasze pieniądze” XDDDD
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się