Czy jest trend „everything shower” na TikToku?

Zetki spędzają godziny pod prysznicem. Czym jest "everything shower" na TikToku?

Źródło zdjęć: © canva
Anna RusakAnna Rusak,23.03.2023 08:30

Zetki w nowym trendzie na TikToku chwalą się swoją długą, wieczorną pielęgnacją i opowiadają, co robią pod prysznicem. Czym jest nowy trend "everything shower" i czemu może być szkodliwy?

Niedawno informowaliśmy o zodiakarskim trendzie na TikToku, dzięki któremu mogliście sprawdzić, czy wasz Księżyc pasuje do Księżyca waszej osoby partnerskiej. Teraz przyszedł czas na trend dla fanów i fanek spa.

"Everything shower" to nowy ruch na TikToku, w którym specjalizują się przedstawiciele pokolenia Z. Czemu spędzają w łazience po trzy godziny i czy "everything shower" jest bezpiecznie?

Na czym polega "everything shower"

Hasztag #everythingshower na TikToku ma już ponad 124 mln wyświetleń i codziennie pojawiają się pod nim nowe filmy. Głownie możemy w nich zobaczyć przedstawicieli pokolenia Z, a czasem swoją rutyną dzielą się też millenialsi.

Zasady "everything shower" są w zasadzie proste, ale nie chodzi w nich o wzięcie szybkiego prysznica. Wręcz przeciwnie. Użytkownicy TikToka dzielą się filmami ze swoich długich, rozbudowanych rytuałów, towarzyszących im podczas kąpieli. Cel? Zadbać o każdą część ciała.

Nie chodzi o to, żeby wziąć prysznic, zmyć makijaż i nałożyć krem. W "everything shower" im więcej tym lepiej. Wskazane jest olejowanie ciała, masowanie, złuszczanie i odżywianie oraz używanie jak największej ilości produktów. W trakcie procesu można np. szczotkować ciało na sucho i używać kamienia gua sha. Niektórzy stosują też samoopalacze.

Ostatecznie każdy fragment ciała ma poczuć się zaopiekowany i odżywiony. Nie ma się co dziwić, że po takich długich sesjach w toalecie, część użytkowników twierdzi, że jest strasznie zmęczona.

trwa ładowanie posta...

Czy "everything shower" jest zdrowe?

Wokół trendu "everything shower" krążą sprzeczne opinie. Część osób pochwala zabiegi i nazywa je procesem medytacyjnym. Inni krytykują je za obsesyjne podejście do wyglądu naszego ciała. Oczywiście są również osoby, które po prostu żartują i śmieją się np. z rachunków osób, które spędzają pod prysznicem kilka godzin.

"Mój rachunek za wodę jest coraz wyższy. Moja skóra promienieje. Moje zdrowie psychiczne ma się coraz gorzej" - podsumowała jedna z TikTokerek, biorących udział w "everything shower".

"POV: właśnie skończyłaś swój ponad 2-godzinny prysznic i straciłaś czucie w kończynach. Zamieniłaś się w ludzką suszoną śliwkę i jesteś rażąco odwodniona, ale było warto, bo jesteś gładsza niż pupa niemowlaka" - napisała w TikToku Valera Djordjevic.

trwa ładowanie posta...

Jeśli sami zastanawiacie się, czy "everything shower" jest zdrowe, odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli robicie to wszystko, bo po prostu macie ochotę sprawić sobie i swojemu ciału przyjemność, to nie ma w tym niczego złego. Jeśli za to spędzacie pod prysznicem godzinę, by sprostać jakimś kanonom piękna albo się komuś spodobać, to "everything shower" nie będzie czymś dobrym dla waszej psychiki.

Warto też pamiętać o tym, że istnieje coś takiego jak kryzys klimatyczny i zasoby wody nie są najlepsze - przypominam, że w Polsce chociażby od lat planuje susza. Przy okazji "everything shower" weźcie więc też pod uwagę los naszej planety i jeśli możecie, organicznie ilość zużywanej przez was w trakcie tych wszystkich zabiegów wody.

trwa ładowanie posta...

Źródło: NYpost

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 58