WWF

WWF po fali krytyki wycofało się z NFT. Geniusze odkryli, że to jednak szkodzi środowisku

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter, WWF
Anna RusakAnna Rusak,11.02.2022 15:26

Wielki przełom w badaniach WWF nad NFT. Okazało się, że ich dzieła sztuki wcale nie byłyby tak ekologiczne, jak zakładali. Naprawdę SZOKUJĄCE (dla nikogo poza nimi).

Po tym, jak WWF ogłosiło, że wypuszcza swoje NFT, wszyscy jednogłośnie przecierali oczy ze zdumienia, szepcząc gdzieś pod nosem jedno wielkie: "WTF?". W końcu tak ekologiczna organizacja nie powinna mieć niczego wspólnego z tym szkodzącym środowisku rynkiem.

W swoim tekście Oliwier szczegółowo tłumaczył, dlaczego kryptowaluty nie są najbardziej ekologicznym rozwiązaniem na świecie, więc jeśli chcielibyście wiedzieć na ten temat więcej, to zerknijcie do jego tekstu. WWF chyba też to zrobiło, bo po cichu wycofało cała swoją serię.

trwa ładowanie posta...

WWF w zderzeniu z badaniami

Umówmy się, że prawie każdy, kto wie cokolwiek o NFT, zdaje sobie sprawę z tego, że wiąże się ono z dość sporą szkodą środowiskową. WWF jednak chyba udawało, że o niczym takim nie wie, a przynajmniej chciało nam (może sobie też) wmówić, że technologia Polygon jest bardziej przyjazna dla planety.

Z tekstu, o którym wspominałam wyżej, też się tego dowiecie, ale gdyby to było dla was za mało, to serwis internetowy Digiconomist przeprowadził badania, które jasno pokazały, że ślad węglowy, jaki zostawia ta technologia, jest również spory.


Ślad węglowy transakcji Polygon wynosi blisko 430 gramów CO2. To prawie 2100 razy więcej niż optymistyczne szacunki przedstawione przez WWF. To pokazuje, że Polygon nie jest tak zrównoważony, jak twierdzono.

trwa ładowanie posta...

WWF się wycofuje

Skruszone WWF pochyliło głowę i postanowiło po cichu wycofać swoje dzieła sztuki. Podkreśliło jednak, że wszystko robiło w ramach dobrych intencji i chciało jedynie pozyskać nowych sojuszników i zebrać w ten sposób fundusze potrzebne do działania organizacji.


Zgodziliśmy się z naszymi partnerami, aby zakończyć ten proces w zeszły piątek. Zdajemy sobie sprawę, że transakcje NFT są przedmiotem wielu dyskusji i wszyscy musimy się jeszcze wiele nauczyć o tym nowym rynku. Teraz w pełni ocenimy wpływ tej próby i zastanowimy się, w jaki sposób możemy najlepiej kontynuować tę innowacje, aby zaangażować naszych zwolenników.

- Independent

Na szczęście to już definitywny koniec tej absurdalnej historii. Chociaż kto wie, może WWF nie porzuca tego planu i czeka na jakiś ekologiczny cud? Wydaje mi się jednak, że planeta, na której NFT miałoby cokolwiek wspólnego z ekologią, jeszcze nie istnieje…

Źródło: Independent.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1