trendy
Burza na TikToku. "Nie chcę, żeby mój syn szukał pracy"
Steez promuje NFT po nagrywaniu pro-ekologicznej piosenki dla WWF

Steez jeszcze 2 lata temu promował WWF, a teraz na Instagramie promuje NFT ¯\_(ツ)_/¯

Źródło zdjęć: © Twitter, Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,07.02.2022 12:18

DJ Steez pochwalił się na swoim Instagramie nowym (koszmarnie nieekologicznym) eksponatem, czyli H∀PE NFT. Tylko problem jest taki, że wcześniej przy współpracy z WWF mówił o obumierającym środowisku.

Czym jest NFT? Obecnie jest niezrozumiałym dla wielu konceptem, który służy straszeniu dziadków i babć. Coś jak kiedyś Baba Jaga czy Czarna Wołga, tylko nie na dzieci, a dorosłych. Jakkolwiek byśmy tego nie określili, pewne jest to, że NFT, a raczej (uproszczając do maksimum) kryptowaluta powiązana z NFT, czyli Ethereum, jest prądożerna jak diabli. A skąd pochodzi energia? W głównej mierze z nieekologicznych i zatruwających środowisko surowców.

Co się może zmienić w tej materii? O tym za chwilę. Najpierw o DJ Steezie, który ostatnio pochwalił się nowym nabytkiem:

Steez pokazał NFT i rozpętało się (uzasadnione) piekiełko

DJ Steez, ½ grupy PR0BL3M, pochwalił się nowym elementem kolekcji, NFT H∀PE, czy też HAPE. Posiadacz NFT jak każdy inny, prawda? Nie do końca.

trwa ładowanie posta...

Cofnijmy się do kwietnia 2019 roku. Wtedy powstał kawałek "VI katastrofa" stworzony wraz z WWF.

Tekst utworu "VI katastrofa", który traktuje o wyniszczonym przez człowieka świecie i obumierającym środowisku, powstał na podstawie przygotowanego przez WWF i BCG raportu "2050 Polska Dla Pokoleń". Raport zawiera dwa scenariusze - lepszy i gorszy. Każdy z nich zależy od działań, jakie już teraz podejmiemy jako społeczeństwo we wszystkich obszarach naszego funkcjonowania, które mają wpływ na środowisko [...]

PRO8L3M - VI katastrofa

Czyli najpierw WWF, a potem NFT

Fanom nie spodobał się taki obrót spraw. Najpierw tworzenie przekazu o tym, że musimy dbać o planetę, a potem chwalenie się nowym NFT.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Nie no nawet ty Steez 💀 ogromny zawód;

🤡🤡🤡;

ten moment, kiedy antysystemowiec ustawia nft małpę na instagramie :|;

mordo, nie rób tego.

Fani pamiętający piosenkę mają prawo być zawiedzeni. Ot, wcześniej słuchali o tym, że świat się zaraz rozpadnie na pół, a teraz dostają promocję energochłonnego NFT na Instagramie. To jakby promować weganizm, a potem wrzucać fotkę ogromnego burgera z wołowiny. Oraz w dodatku przekonywać, że "auta są tak samo złe dla środowiska jak krowy".

Raper wspominał o zmianie w ETH

W ogromnym skrócie - znowu, bo nie chcę nikogo zamęczać - w najbliższych miesiącach (chociaż i to jest odkładane) ma zostać wprowadzony PoS w miejsce PoW. Oznacza to w jakimś stopniu pominięcie energożrącego procesu wydobywania kryptowalut. Ergo, mniej energii zostanie zużyte do kopania ETH, więc i NFT będzie przyjaźniejsze dla środowiska.

Jeżeli ETH wprowadzi PoS, to zużycie energii może spaść o kilkadziesiąt, nawet 99,5 proc. Naturalnie, jeżeli do tego dojdzie. Obecnie niektóre krypto zużywają tyle energii, ile mały kraj. W tej chwili NFT nie są okej dla środowiska i są niczym innym, jak tylko energochłonną ciekawostką.

Reasumując

Zaznaczę: spoko, jeżeli ktoś chce promować NFT, to niech to robi. Za jakiś czas, gdy ten twór trochę się ustabilizuje i nabierze (wirtualnych) kształtów, może być to idealne narzędzie dla artystów. W tym momencie, gdy ETH jest tak energochłonne, sens takich tokenów się rozmywa.

W tej sprawie chodzi też o prostą rzecz: niech taka osoba jak Steez będzie konsekwentna w swoich wyborach. To samo spotkało Kasię Babis, która najpierw ostro krytykowała fast-fashion, a potem… reklamowała Zalando. I dokładnie to samo odwalił WWF kilka dni temu. Tak, WWF zaczął sprzedawać NFT, aby zdobyć fundusze na ekologię.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Filip,zgłoś
internet zżera o wiele więcej prądu a jakoś jego nikt nie chche zakazać :P
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
ChatGPT jeszcze potężniejszy. Uzyskał dostęp do internetu