W zeszłym roku zmarło 106 nastolatków. Oni uważają, że to wina LGBT+, ale fakty są inne.
Nie tylko klaszczą i rechoczą, gdy mówi się o samobójstwach wśród dzieci. Teraz uważają, że: „LGBT jest właśnie przyczyną, że dzieci popełniają samobójstwo”. Nawet nie wiedzą, jak bardzo się mylą (tak, Krzysztofie Bosaku, Ty też się mylisz)
Wiecie, co jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci osób w wieku 15-29 lat? Samobójstwo. W 2020 roku w Polsce doszło aż do 814 prób samobójczych u dzieci do 18 roku życia. 106 z nich zakończyło się śmiercią. To tak, jakby z jednej szkoły wyparowały prawie cztery klasy.
Podobne
- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dane są przerażające
- Zawiesili nauczycielkę, bo chciała rozmawiać z dziećmi o depresji. Gdzie my żyjemy?
- Padł smutny rekord. Jeszcze nigdy nie było tak wielu prób samobójczych wśród dzieci
- Patrycja Mołczanow i niepokojące Stories. Nitro się martwi
- Julia Żugaj dba o zdrowie psychiczne fanów. "Jesteśmy w tym razem"
Dla niektórych, a konkretniej dla połowy sejmu, ten temat jest okazją do tego, żeby się pośmiać i poklaskać. Bo to przecież takie zabawne, że nastolatki LGBTQ+ popełniają samobójstwa, prawda? I kiedy myślimy, że nie można upaść niżej, pojawia się Elżbieta Płonka i mówi, że to ideologia LGBT+ zabija dzieci:
Bosak "prawdę" Wam powie
W całej sprawie głos zabrał też oczywiście Krzysztof Bosak, bo jakżeby inaczej:
Chyba nie do końca wiem, o co chodzi Krzysztofowi Bosakowi, bo w żadnym z raportów dotyczących samobójstw, osoby LGBTQ+ nie są jakoś specjalnie wyróżnianie. Prawdopodobnie dlatego, że są po prostu ludźmi. I jak wszyscy ludzie są wrażliwi na hejt i nienawiść, która akurat w ich przypadku, w naszym kraju, może właśnie do takich samobójstw, o których w swoim wystąpieniu mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, doprowadzić.
Zatem w zasadzie ma Pan trochę racji, Panie Krzysztofie. Osoby LGBTQ+ faktycznie mogą częściej myśleć o samobójstwie, ale nie dlatego, że mają skłonność do ryzykownych zachowań, ale dlatego że w naszym kraju są traktowani bez szacunku i mówi się do nich językiem pełnym nienawiści.
Nie będę Wam wyjaśniała, że LGBTQ+ to nie ideologia. Powiem tylko, że te dzieci nie umierają dlatego, że są lesbijkami, gejami, osobami transpłciowymi. Przyczyną tych wszystkich śmierci nie jest żadna ideologia.
To nie ideologia zabija
Według statystyk i badań te dzieci, ta młodzież, najczęściej umiera na choroby psychiczne. Umierają przez nieporozumienia rodzinne. Umierają przez zawody miłosne. Umierają w kolejkach do psychologa i przez to, że nie ma kto im pomóc, bo psychiatria w naszym kraju jest po prostu na dramatycznym poziomie, o czym szerzej będzie niżej.
Żaden raport nie uwzględnia „ideologii LGBT” jako czynnika, który powodowałaby samobójstwa. Ale taka mowa nienawiści z pewnością nie wpływa pozytywnie na ich psychikę.
Pod względem samobójstw jesteśmy w czołówce
Jesteśmy w europejskiej czołówce. Należymy do krajów, w których samobójstwa popełnia najwięcej dzieci i młodych dorosłych. Ale warto też pamiętać, że te wszystkie statystyki nie są pełne. Często zamiast samobójstwa, przez np. powikłania, taką śmierć klasyfikuje się inaczej. Dlatego te wszystkie dane najprawdopodobniej wyglądają jeszcze gorzej.
Co rozwiązałoby ten problem?
Nie, nie zakazanie szerzenia ideologii LGBT i powstawanie stref wolnych od niej. Rozwiązaniem jest np. efektywna i ogólnodostępna opieka psychiatryczna. Opieka psychiatryczna, która w naszym kraju według raportu NIK: „nie zapewnia kompleksowej oraz powszechnie dostępnej opieki zdrowotnej w tej dziedzinie”.
Poza tym system nie jest wydolny, bo mamy za mało miejsc i lekarzy np. w województwie lubuskim na 10 tys. osób małoletnich przypada 0,16% specjalistów.
Rozwiązaniem tej całej sytuacji nie jest ani klaskanie, ani zwalanie winy na osoby LGBT+. Rozwiązaniem jest wsparcie systemu opieki zdrowotnej, psychiatrii, zwiększenie dostępu do niej. Rozwiązaniem jest zakończenie tej pełnej nienawiści narracji. Ale obawiam się, że to ostatnie może być najtrudniejsze.
Na sam koniec - jeśli potrzebujecie darmowej pomocy psychologicznej zajrzyjcie tutaj. A jeśli chcecie się dowiedzieć, jak wygląda zderzenie się z systemem psychiatrii dziecięcej w Polsce, to przeczytajcie ten artykuł. Może trochę otworzy Wam oczy na ten problem.
Źródła:
W temacie zdrowie psychiczne
- TikTok banuje beauty filtry dla nastolatków. To w trosce o ich zdrowie psychiczne
- Przemoc wśród młodych – czy technologia może być sprzymierzeńcem w walce z problemami?Mat. Sponsorowany
- "Tak wygląda szczęście". Młoda Polka wyjechała paść owce w Alpach
- Wywiozła 3 mld. zł na wysypisko. Jej były partner próbuje je odzyskać
Popularne
- Zapowiedzi LEGO Harry Potter na 2025 r. Potężny debiut unikatowej budowli
- Friz zamroził influencerów? "Ratownicy musieli nas wyciągać z lodu"
- Podała dziecku ciasto z alkoholem. Wiernikowska rozpętała burzę
- To już oficjalne. Media społecznościowe nie dla nastolatków
- Mini Majk podjął ważną decyzję. Influencer zmieni wygląd?
- Bambik i V-dolce w "Milionerach". Czy uczestniczka znała odpowiedź?
- Taśmy Buddy wstrząsną internetem? "Zmieni trochę optykę"
- Dawid Podsiadło robi karierę za granicą? "Pierwsze kroki na scenie"
- Czy Frizowi grozi coś za mroźne wyzwanie? Prawnik odpowiada