Zoo w Charkowie

W Charkowie mieli uśpić lwy i tygrysy. Ukraińskie zwierzęta zostały jednak uratowane

Źródło zdjęć: © Facebook, Александр Фельдман, Фельдман Экопарк
Anna RusakAnna Rusak,08.04.2022 13:15

Lwy i tygrysy z Charkowa w Ukrainie miały zostać uśpione, bo rosyjskie bombardowania bardzo zniszczyły ich park. Na szczęście zwierzęta uniknęły tego losu i opuściły Ukrainę. To jednak nie koniec trudności, na które narażeni są mieszkańcy zoo w Charkowie.

Ofiarami wojny w Ukrainie są nie tylko ludzie. Inwazja Rosji zagraża też zwierzętom, które żyją w tym kraju. Część z nich udało się już przetransportować, jednak niektóre miejsca wciąż zmagają się z problemami.

Jednym z nich jest zoo w Charkowie. Właściciel niedawno w sieci ogłosił, że najprawdopodobniej niestety będzie musiał uśpić lwy i tygrysy. Wszystko przez zniszczenia, których dokonała Rosja. Na szczęście ta historia skończyła się trochę lepiej.

Zoo w Charkowie w Ukrainie zniszczone przez Rosję

Ukraińskie zoo w Charkowie co prawda przetrwało nieustanne rosyjskie bombardowania, ale park w którym m..in. znajdowały się lwy i tygrysy został znacząco uszkodzony.


Feldman Ecopark już nie istnieje. Ogrodzenia zostały zniszczone, cała infrastruktura została zniszczona.

- Facebook Zoo
trwa ładowanie posta...

Istniało ryzyko, że zwierzęta uciekną, co prowadziłoby do bezpośredniego zagrożenia życia ludzi. Zaniepokojony właściciel Feldman Ecopark w Ukrainie, informował, że w związku z zaistniałą sytuacją lwy i tygrysy z charkowskiego zoo mogą zostać uśpione.

Lwy i tygrysy z zoo w Charkowie uratowane

Białoruska opozycja telewizja Biełstat poinformowała jednak, że lwy i tygrysy z Charkowa nie zostały uśpione. Na szczęście zwierzęta udało się bezpiecznie wywieść z Ukrainy i nie grożą im żadne rosyjskie bombardowania.


Transport lwów nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie że ich spokojne życie zmieniło się diametralnie i zwierzęta od ponad miesiąca są pod stresem ostrzału. Na szczęście poradziliśmy sobie i bezpiecznie opuściliśmy strefę ostrzału, ani ludzie, ani zwierzęta nie ucierpiały

- Facebook Zoo

Cały proces przenoszenia lwów i trygrysów z zoo w Charkowie można zobaczyć na nagraniach w mediach społecznościowych. To jednak nie koniec akcji ratunkowych. Rosyjski atak sprawił, że życie naprawdę wielu zwierząt jest zagrożone, dlatego ich ewakuacje z Ukrainy będą kontynuowane.

trwa ładowanie posta...

Cieszymy się jednak, że lwy i tygrysy z Charkowa są już bezpieczne. Mamy nadzieję, że niedługo pozostali mieszkańcy zoo doświadczą tego samego. Przypominamy, że wciąż możecie pomagać osobom z Ukrainy, czym też po części przyczyniacie się właśnie do ochrony tych bezbronnych zwierząt.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Facebook

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0