Sylwester w Poznaniu w schronie

Sylwester w schronie w Poznaniu. Z troski o zwierzęta

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Facebook
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,29.12.2022 17:00

Bez wybuchów i oderwanych kończyn, ale przy planszówkach, kawce i głęboko pod ziemią. Tak w skrócie będzie wyglądała poznańska impreza o nazwie "Cichy Sylwester w schronie". To inicjatywa dla wszystkich, którzy chcą uciec przed hałasem.

Każdego roku w sylwestra ulice wielu polskich miast zamieniają się w scenografię "Szeregowca Ryana". Latają fajerwerki, słychać wybuchy, a tu i ówdzie upadnie oderwany palec lub dłoń. Nie każdy ma ochotę być świadkiem takiego sposobu witania nowego roku. Z myślą o takich osobach powstała inicjatywa "Cichy sylwester w schronie".

Sylwester w Poznaniu w schronie

"Cichy sylwester w schronie" to wydarzenie organizowane przez grupę społeczną Projekt Schron, która działa na terenie Grunwaldzkiego Parku Społecznego przy ul. Babimojskiej w Poznaniu. Aktywiści na noc sylwestrową oddają do dyspozycji mieszkańców podziemny schron. Zapewniają, że w czasie największej kanonady słychać zaledwie przytłumione tąpnięcia. Podobno przez 90 proc. czasu z powierzchni nie dobiegają żadne odgłosy.

Sylwester w schronie
Sylwester w schronie (Projekt schron , Facebook)

Na stronie wydarzenia czytamy, że goście sylwestra w schronie będą mogli korzystać z kilku sal, toalet, wody z baniaków, stanowisk do kawy i herbaty. W obiekcie będzie zapewniony prąd, a w niektórych salach zasięg. Organizatorzy dysponują również piekarnikiem i grami planszowymi. W pomieszczeniach są stoły i krzesła. Pod ziemią jest niska temperatura, dlatego warto przynieść własną farelkę.

Zwierzęta pod ziemią nie będą stresować się hałasem

Na imprezę można przyjść z psem, kotem, czy inny pupilem, który boi się fajerwerków. "W jednej z sal zamknięte będą schronowe koty. W innych salach można (i nawet zaleca się!) siedzieć z psiakami które są lękliwe" - apelują organizatorzy wydarzenia. Schron będzie otwarty od 16, a siedzieć pod ziemią można aż do rana.

- Trzeba pamiętać o tym, że to nie jest impreza. Ja tylko udostępniam pomieszczenia, a jak kto spędzi ostatnią noc w roku, to już jego sprawa - mówi w rozmowie z rmf24.pl zarządzająca schronem Anna Szewczyk.

Na sylwester w schronie obowiązują zapisy. Szczegóły są podane w informacji Grunwaldzkiego Parku Społecznego, którego post linkujemy w artykule.

Szewczyk stara się zamienić schron w miejsce kulturalno-społeczne. Żeby obiekt mógł nadal działać, musi uzbierać środki. Zachęcamy do wsparcia zrzutki utworzonej przez poznańskich społeczników.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
W tym roku znalazłam poza miastem miejsce, które zapewnia sylwestra bez fajerwerków dla piesków i ich właścicieli. Jadę tam z moim starym , niewidomym pieskiem. Mam już dosyć ukrywania się w łazience z psem na kolanach. Zdaję sobie sprawę, że nie zrozumie koszmaru głośnego sylwestra ten, który nigdy nie zobaczył paniki, strachu, nie usłyszał skowytu przerażonego zwierzęcia. Życzę wszystkim więcej empatii wokół siebie.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się