lifestyle
Kobiety z nietypowymi nakłuciami po imprezie w różnych krajach Europy. Czy to nowa "pigułka gwałtu"?
Rosjanie radzą jak uniknąć rusofobii

Para Rosjan radzi rodakom jak uniknąć "rusofobii" za granicą: NIE przyznawajcie się skąd jesteście

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,01.04.2022 12:00

W sieci pojawiło się nagranie, w którym Rosjanie radzą swoim rodakom za granicą, jak "uniknąć rusofobii". W poradach znalazły się takie tricki, jak "zakup koszulki z flagą Ukrainy".

bFYGdbqr

Za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Pod koniec lutego Rosja najechała Ukrainę - i doprowadziła do śmierci tysięcy osób. Ponad dwa miliony uchodźców i uchodźczyń trafiło do Polski. Jesteśmy świadkami kryzysu humanitarnego spowodowanego działaniami Putina.

A co ze zwykłymi Rosjanami? Osoby w Rosji są poddawane indoktrynacji, nie mogą jawnie sprzeciwiać się "specjalnej akcji militarnej". A niektórzy, jak twórca NFKRZ, wyjechali z Rosji w obawie przed sankcjami czy z powodu braku chęci wspierania agresora.

W sieci, prawdopodobnie na Instagramie, pojawił się filmik, na którym dwójka Rosjan, radzi innym Rosjanom, jak uniknąć rusofobii.

Jak uniknąć "rusofobii"?

Jak podają portale Donpress oraz Obozrevatel, w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające "rady", które mają pozwolić Rosjanom za granicą uniknąć "dziwnych" spojrzeń.

Rosjanie radzą jak "uniknąć rusofobii" za granicą
Rosjanie radzą jak "uniknąć rusofobii" za granicą (YouTube)

Obywatelom kraju agresora zalecano, aby "publicznie potępiali krwawą politykę Putina, zaopatrywali się w ukraińskie symbole i w żadnym wypadku nie przyznawali się, że są Rosjanami". Według pary można "dostać w pysk" za przyznawanie się do rosyjskiego obywatelstwa.

bFYGdbqt

Nie przyznawajcie się, że jesteście Rosjanami. Tak, to brzmi trochę wstydliwie, ale lepiej się nie przyznawać, niż dostać w pysk.

Kobieta na filmie miała przekonywać, że najlepiej jest kłamać o swoim pochodzeniu. Że pochodzi się z krajów bałtyckich i że "od czasów Związku Radzieckiego korzysta się tam z języka rosyjskiego - więc nikt się nie zorientuje".

Flaga Ukrainy rozwiązaniem problemu z nienawiścią?

Na filmie pada też stwierdzenie, że kupienie ubrania z flagą/herbem Ukrainy może działać jak magiczny talizman. Wiecie, wtedy nikt nie będzie się przyczepiał, bo "wspieracie Ukrainę" czy coś:

bFYGdbqv

Kup ubranie z flagą/herbem Ukrainy, noś je jak talizman. Oczywiście, potępiaj działania Putina. To znaczy, otwarcie powiedz, że jesteś przeciwny temu, co się teraz dzieje - tak tłumaczy słowa z filmu portal Obozrevatel.

Nie wiemy, gdzie przebywa para

Różne źródła przekazują sprzeczne informacje. Jeden portal mówi o Stanach Zjednoczonych, ponieważ w tle mamy anglojęzyczne napisy, drugi natomiast wspomina o Gruzji. I właśnie to wytłumaczenie miałoby więcej sensu, gdyż sporo Rosjan wyjechało właśnie tam. Wszystko przez "darmową", roczną wizę dla każdego.

«Не признавайтесь, что вы русские и носите футболку с украинским флагом в качестве оберега»

Źródło: TSN, Obozrevatel

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Pełnia Księżyca w sierpniu 2022 roku będzie naprawdę wyjątkowa