Telefon zaufania dla mężczyzn

Telefon zaufania dla mężczyzn to ważna inicjatywa, bo przypomina: "Proszenie o pomoc jest męskie"

Źródło zdjęć: © Facebook, Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom
Anna RusakAnna Rusak,21.06.2022 14:30

Fundacja Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom ruszyła z telefonem zaufania dla mężczyzn. To bardzo ważna inicjatywa, która walczy ze szkodliwymi przekonaniami, a przecież: "Proszenie o pomoc jest męskie".

Każdy z nas może zachorować na depresję i mieć problemy ze zdrowiem psychicznym. Niestety wciąż wiele osób jest przekonanych, że panowanie muszą być "męscy", w co według niektórych nie wpisuje się okazywanie emocji i przeżywanie.

Fundacja Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom chce walczyć z takim przekonaniem. Ruszyła ze specjalnym telefonem zaufania dla mężczyzn.

Telefon zaufania dla mężczyzn

Jak możemy przeczytać na stronie organizacji, Fundacja Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom zajmuje się działalnością społeczno-edukacyjną. Chce przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.

trwa ładowanie posta...

W czerwcu zaczęła bardzo ważną akcję i uruchomiła telefon zaufania dedykowany mężczyznom. Powstał, by zapewnić im bezpieczną przestrzeń i by panowie nie bali się mówić o swoich uczuciach. W końcu "proszenie o pomoc jest męskie".


Telefon ten powstał po to, aby pomagać mężczyznom i zapewnić im bezpieczną przestrzeń do tego, aby móc mówić o swoim życiu, psychice, o swoich męskich sprawach i porozmawiać z psychologiem (mężczyzną). Zależy nam na tym, aby mężczyźni nie obawiali się dzwonić i rozmawiać z psychologiem, ponieważ nie ma niczego wstydliwego w trosce o własne zdrowie psychiczne i emocjonalne, zaś #proszenieopomocjestmęskie.

- Fundacja Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom

Fundacja Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom walczy ze szkodliwymi stereotypami

Telefon zaufania dla mężczyzn działa pod numerem 608 271 402 w każdy wtorek między 17-19 oraz w każdy czwartek między 19-21. Przy telefonie dyżuruje dwóch psychologów, a każdy z nas może wesprzeć ich działanie.

trwa ładowanie posta...

Na serwisie zrzutka.pl znajdziecie zbiórkę, która ma pomóc w kontynuowaniu projektu. Telefon działa dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń, ale Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom chce się rozwijać i w przyszłości zorganizować: "serwis internetowy dla mężczyzn wraz ze specjalnym adresem mailowym i w przyszłości czatem oraz poradami prawnymi i urologicznymi".

Zachęcamy do śledzenia ich działań i korzystania z pomocy, jeśli tego potrzebujecie. Popularny i szkodliwy wzorzec "pozbawionego uczuć silnego mężczyzny" jest szkodliwy i mamy nadzieję, że właśnie takie działania mogą doprowadzić do jego zmiany. Każdy z nas ma prawo do uczuć, każdy z nas może zachorować. Nie odmawiajmy sobie pomocy.


Z aktualnie funkcjonujących numerów telefonów mogą również korzystać mężczyźni. Nam chodzi o stworzenie dedykowanej przestrzeni dla mężczyzn, ponieważ wiemy, że wielu z nich boryka się z trudnościami wynikającymi z dopasowania się do popularnego wzorca męskości: silnego, charyzmatycznego, nieokazującego emocji. Ważne jest dla nas, żeby mężczyźni mieli możliwość swobodnej rozmowy, w której zostaną wysłuchani.

- Fundacja Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom
trwa ładowanie posta...

Link do zrzutki: zrzutka.pl/8svze3

Źródło: Fundacja Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom, Donald.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0