Powstał HejterHunter.com, czyli centralny rejestr antycovidowców i foliarzy

Szury na widoku. Powstała strona, która upublicznia dane hejterów

Źródło zdjęć: © Adam Nowakowski / Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.04.2021 16:19

Lekarze walczą na linii frontu nie tylko z koronawirusem, ale i osobami wierzącymi, że pandemia nie istnieje, a medycy uczestniczą w spisku. Właśnie ruszyła strona HejterHunter. Upublicznia ona dane internautów, którzy zastraszają lekarzy w sieci.

O tym, że portal HejterHunter zaczął działać, poinformował lekarz Dawid Ciemięga. Medyk napisał na swoim FB, że strona "ma być centralnym rejestrem hejterstwa i foliarstwa. Obecnie można tam zobaczyć kilku zwyrodnialców, może ktoś ich zna i pomoże w ich ujęciu. Jeśli jesteś medykiem (ale nie tylko) i masz swojego hejtera, to będzie można go tam dodać, bo portal będzie aktualizowany, rozbudowany".

Kiedy wchodzimy na stronę HejterHunter, widzimy nagłówek "Zgłoś dane hejtera i odbierz nagrodę". Klikając w tę frazę, możemy przesłać dane szurów i foliarzy, a tym samym współuczestniczyć w tworzeniu portalu. Na stronie każdy hejter ma założoną sprawę – widzimy jego dane, którymi posługuje się w mediach społecznościowych, zdjęcia oraz screeny jego nienawistnych komentarzy.

trwa ładowanie posta...

Dawid Ciemięga – kim jest?

Dawid Ciemięga jest lekarzem i ekologiem, który na swoim fanpejdżu zajmuje się popularyzacją nauki i walką z pseudomedycyną. Jak sam o sobie pisze, skupia się na "na przeciwstawianiu się społeczności antyszczepionkowej i walce z medycznymi fake newsami".

Trzymamy kciuki, aby najnowszy projekt doktora, "Atlas Szurów Polskich", doszedł do skutku i ukazał się drukiem.

trwa ładowanie posta...

HejterHunter a upublicznianie danych osobowych

Przeglądając stronę HejterHunter można nabrać wątpliwości, czy upublicznianie czyichś danych osobowych jest zgodne z prawem. – Teoretycznie strona ta podlega takim samym zasadom jak tytuł prasowy – mówi prawnik, którego zapytaliśmy się o komentarz. – Jeżeli to robi w celu istotnym dla społeczeństwa, jeżeli robi to regularnie, jawnie, to jej istnienie wydaje się uzasadnione.

– Jeżeli ktoś kogoś zastrasza, grozi śmiercią, to zwracanie uwagi na tak naganne postawy i publikowanie czyichś danych wydaje się być uzasadnione. W ten sposób przeciwdziałamy poważnemu ryzyku, które lekarze mogą ponosić z racji wykonywania swojego zawodu.

trwa ładowanie posta...

Może ciekawi Was, jak zostać milionerem? Sprawdźcie prestiżowe rady na TikToku.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1