Youtuber wytresował sztuczną inteligencję, aby mówiła pieskom miłe rzeczy

Youtuber wytresował sztuczną inteligencję, aby mówiła piesełom miłe rzeczy

Źródło zdjęć: © Angel Luciano / Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.03.2021 15:47

Youtuber Ryder Damen – prowadzący kanał "Ryder Calm Down" – to bohater, na jakiego nie zasługujemy. Jeśli kochacie nałogowo oglądać filmy z psami, ten tekst zrobi Wam dzień!

To kolejna historia – po "maszynie do przytulania", rannym jeżupandoinfluencerach – z cyklu "uwaga, będzie cieplutko na sercu i wzruszająco". Poznajcie Kanadyjczyka Ryder Damena, który zawodowo jest inżynierem oprogramowania, a hobbystycznie prowadzi kanał na YouTube "Ryder Calm Down". Mimo że Ryder zajmuje się technicznymi zagadnieniami, jego content doceni każdy internauta bez wyjątku.

Ryder pokazuje na swoim kanale, jak tworzy wynalazki z dziedziny "nikt o nie prosił, ale każdy potrzebował". Mnie zachwyciła maszyna, która nalewa wina do kieliszka za każdym razem, gdy na komputer przyjdzie powiadomienie ze Slacka. Moim zdaniem Ryder to geniusz, o którym wkrótce będzie głośno w internecie. Pamiętajcie, gdzie pierwsi o nim przeczytaliście!

Youtuber zaprogramował sztuczną inteligencję w służbie psom

Jednym z najnowszych wynalazków Kanadyjczyka jest "wykrywacz psów". Jest to urządzenie wyposażone w algorytm, który obserwuje obraz z kamery ustawionej przed domem youtubera i wykrywa, czy w kadrze pojawia się pies. Wynalazek wykorzystuje model uczenia maszynowego, który został "przeszkolony" w rozpoznawaniu ok. 80 obiektów, np. ludzi, samochody i psy.

Ryder Calm Down – co robi "wykrywacz psów"?

Kiedy w obiektywie kamery pojawia się pies, syntezator tekstu na mowę wykrzykuje "Uwaga! Na zewnątrz jest pies!". To tylko pierwsza część komunikatu, ponieważ po chwili z głośników rozbrzmiewa kolejne hasło: "Lubię twojego psa". Youtuber uwiecznił na nagraniu reakcję osoby, która podczas spaceru z czworonożnym pupilem słyszy ten komunikat. Obejrzyjcie poniżej, jak zabawnie wygląda ta scena!

The dog detector to make me feel better

Nie zatrzymujmy się, wzruszajmy się dalej! Sprawdźcie, dlaczego Simba nigdy nie pozna swojego ojca...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0