Antyszczepionkowcy

Nastolatki z USA szukają końca pandemii na TikToku, bo ich rodzice są antyszczepami

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.07.2021 17:12

Aż jedna czwarta rodziców w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że nie będzie szczepić swoich pociech. Zrozpaczone dzieci szukają więc pomocy na TikToku i Reddicie. Myślicie, że Edyta Górniak byłaby dumna?

Problem opisują dziennikarze "Insidera". W obecnej chwili 45 amerykańskich stanów nakazuje, aby osoby w wieku 12-15 lat otrzymały zgodę opiekuna na otrzymanie szczepionki. Tymczasem aż jedna czwarta amerykańskich rodziców wyraziła się "zdecydowanie przeciwko" zaszczepieniu swoich dzieci – wynika z danych przytoczonych przez Kaiser Family Foundation, która jest organizacją non-profit.

Nastolatkowie, których rodzice są antyszczepami na wzór Ivana Komarenko i Edyty Górniak, postanowili wziąć swoje zdrowie we własne ręce – i to dosłownie. Młodociani buntownicy wykorzystują media społecznościowe, aby wyrazić sprzeciw wobec rodziców, których głowy są zapchane antyszczepionkowym betonem.

TikTok jako bastion oporu

Amerykańskie nastolatki szukają pomocy i porad na TikToku. Przykładowo, najpopularniejszy komentarz pod tym filmem to pytanie, czy "ktoś też ma rodziców, którzy nie pozwalają przyjąć szczepionki". Internauci odpowiadają, że "nie ty jeden".

Użytkowniczka, @sourandnasty, nagrała filmik, w którym powiedziała, że jej rodzice uważają, że szczepionka jest "fałszywa", ale i tak zdecydowali się na zastrzyk.

trwa ładowanie posta...

Niektórzy tiktokerzy nagrali memy, które tłumaczą, jak to jest żyć z rodzicami antyszczepionkowcami:

trwa ładowanie posta...

Wątek rozwija się na Reddicie

Nastolatkowie korzystają z Reddita, gdzie zasięgają porady, jak się zaszczepić bez zgody rodziców. Jeden z użytkowników, którego rodzice to antyszczepy, otrzymał od internautów kilka wskazówek i wyrazy wsparcia (cały wątek do poczytania znajdziecie tutaj).

W 2019 roku Reddit pomógł 20-letniemu Ethanowi Lindenbergerowi, którego wpis z prośbą o pomoc stał się viralowy. Chłopak wyjawił, że jego rodzice uważają, że szczepionki są elementem złowrogiego, rządowego spisku. Internauci zachęcali Ethana do zaszczepienia i doradzali, jak umówić się na wizytę u lekarza bez zgody opiekunów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0