Kasia Babis najpierw krytykuje przemysł modowy, a potem... reklamuje Zalando xD

Kasia Babis promująca antykapitalizm REKLAMUJE Zalando XDDD "Antykapitalizm do pierwszej reklamy"

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.12.2021 11:27

Kasia Babis znana ze swojego kanału YouTube i antykapitalistycznych poglądów… reklamuje Zalando xD Komentarze pod jej postem rozbrajają.

Kim jest Kasia Babis? Karol Paciorek opisał ją jako "rysowniczkę, ilustratorkę i autorkę komiksów. Krytykuje wykwity polskiej fantastyki wśród dzieł autorów takich jak: Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Andrzej Ziemiański". Jej kanał na YouTube rozkwitł dzięki konstruktywnej krytyce, aby potem dodać do swojego repertuaru content commentary. Cool? Trochę, fajnie było zobaczyć pojawienie się nowego głosu na polskim poletku.

Kasia reprezentuje, a raczej reprezentowała, swoje lewicowe poglądy - i nie ma w tym nic złego. Ba! Trafnie podczas swojej kariery punktowała absurdy, z którymi lewica stara się walczyć. Patodeweloperka? Jej materiały o tym były świetne. Celebrytki a’la Edzia? Też to było miłe.

Jej wywiad z wcześniej wspomnianym Karolem Paciorkiem na kanale Imponderabilia przyniósł ważny cytat, który przyda się zaraz:

[...] indywidualne wybory konsumentów nie uratują świata. Co nie znaczy, że nie mamy zwracać na nie uwagi. Po prostu trzeba wybierać swoje pole walki.

Staram się nie kupować nowych ubrań, tylko z drugiej ręki, bo rynek odzieżowy jest straszną patologią

Kasia Babis: od polskiej fantastyki, do życia wiecznego.

Reasumując: Kasia uważa, że rynek odzieżowy jest straszną patologią. Cool, jest to prawda. Takie Zalando ma kiepskie opinie pośród społeczeństwa. Komentarze na gowork zdają się kreować dość negatywny obraz nowoczesnego kołchozu:


Często złe są zachowania ludzi w pracy, niekiedy brak szacunku do innych pracowników. Ostatnio, gdy byłam na picku widziałam jak mentorka źle odzywała się do pracownika;

Zacny pan chyba za długo obejmuje stanowisko, dodam że nieodpowiednie, jeśli nie ma się szacunku do ludzi. Każdy ma go dość, większość się po prostu boi. Jest strasznie nieludzki, potrafi zmieszać z błotem a w czasie rozmowy czujesz się po prostu jak (usunięte przez administratora) zawsze wpaja swoje racje, nawet jeśli jej nie ma;

Co z tym agresywnym liderem co rzuca laptopami i skanerami na packu? Zaraz zacznie w pracowników
Ludzie go nie szanują tylko się go boja. Po jego zachowaniu można się wszystkiego spodziewać;

Grafik stworzony by pracownik zapieprzał i to się dla firmy liczy najbardziej. Nie ważne że ludzie nie będą mieć wakacji i wolnego czasu w weekend. Grunt to maseczka na ryjku i zrobione targety;

Warunki pracy straszne 7,5 h na nogach trzeba stać, nawet chwili przerwy to jest dramat jak w jakimś obozie i wyzysk człowieka za 2000 zł;

Recive.... Najgorszy dział....porażka.... Szkoda tylko że,, biały'' nie widzi co się tam dzieje... Trzeba mieć nerwy ze stali, żeby tam pracować... Jedna wielka niesprawiedliwość.

Więcej opinii możecie znaleźć w sieci. Chociaż z tego, co zobaczyliście, można wysnuć już interesujące zdanie. Żadną tajemnicą nie jest, iż firmy typu Zalando czy Amazon muszą wykorzystywać 100% i więcej sił pracownika, ponieważ walczą z czasem. Każdy chce dostać swoje przesyłki na "już" - to nie Jeff Bezos pracuje na magazynie, tylko szary Janusz czy Wiktoria.

Ale to prawda, praca na magazynie dla największych korporacji (i nie tylko!) jest męcząca i trudna. Wręcz jest "straszną patologią". Tylko… można krytykować, ale gdy ktoś potem leci reklamować firmę, którą się niebezpośrednio krytykowało, to całość wychodzi bardzo sztucznie. Wy już wiecie, co się tutaj odjasiekapeliło:

Kasia Babis reklamuje Zalando, "straszną patologię"

Wzrok na ten temat ściągnął niezastąpiony Jan Śpiewak, za co mu dziękuję. Kasia, no cóż, reklamuje Zalando w poście na Instagramie, gdzie pociesznie śpiewa karaoke:

trwa ładowanie posta...

Proszę niech ktoś się cofnie w czasie i zdradzi mojej mamie, że w tym roku będziemy wspólnie śpiewać karaoke… przed publicznością! I zróbcie wtedy proszę zdjęcie jej miny. Udało mi się ją namówić na nasz pierwszy występ w ramach akcji RADOŚĆ NALEŻY DO NAS dla Zalando. Poproszę o wielkie brawa, bo pomimo wstępnego stresu Zofia okazała się prawdziwą gwiazdą estrady. A teraz wasza kolej. Zróbcie coś po raz pierwszy i zobaczcie mnie na swoim instastory. Kolka z waszych „pierwszych razów” wybiorę i udostępnię u siebie.

*Wdech*

trwa ładowanie posta...

Najsik! Tylko, czy Kasia nie wychodzi tutaj na osobę nieszczerą? U Karola mówiła o tym, że wybory jednego człowieka nie wpłyną na nic. Ale już prawie 35 tys. obserwujących może poczynić jakąś zmianę. Jej obserwujący mogą też, idąc logiką "podążania za wzorem", zacząć kupować na Zalando. "Bo Kasia mówiła negatywnie o branży modowej, ale reklamuje tę stronę - czyli tylko Zalando musi być okej!!!". Kasa nie śmierdzi, ale… coś nie pykło. Odpowiedzi autorki na komentarze też nie są świetne:

Odpowiedzi Kasi Babis
Odpowiedzi Kasi Babis (Instagram)
Odpowiedzi Kasi Babis
Odpowiedzi Kasi Babis (Instagram)
Odpowiedzi Kasi Babis
Odpowiedzi Kasi Babis (Instagram)

Wait, nie odniosła się merytorycznie do komentarza, a jedynie wyśmiewa przykład?

Kaman, to już łatwiej nie odpowiadać na nic. Kasia wcześniej nie reklamowała korporacji, która ma łatkę "wykorzystującej ludzi". Bardziej coś, co jest potrzebne do bezpiecznego życia w sieci (tj. VPN). Jest różnica: krytykowała wcześniej branżę modową, a potem radośnie reklamuje ją jako fajną i świetną rzecz. Zalando, jakkolwiekbyśmy nie chcieli, będzie gorsze dla pracowników, niż w innych branżach.

Fani wręcz rzucili się na Kasię pod jej postem:

Ej stop, czyli jednak fastfashion spoko i kupowanie w zalando super i sprzedanie się mcdonalds jest do bani a sprzedanie się zalando jest git? Czy ja czegoś nie kminie?;

Antykapitalizm do pierwszej reklamy 😍;

srogi zawód z tym reklamowaniem zalando, not very lewicowe;

I just can't get enough of JAKA SIARA. Podobne odczucia miałam jak areta szpura miała "współpracę" że starbucksem. Ale tam przynajmniej był jakikolwiek wysiłek, żeby wyglądało to jak afirmacja baby steps, bo Starbucks wydał 0.000000001 promila kasy zajebanej z podatków na jakieś recyclingowe pokrywki do kubków czy coś.

Kasia, twoje odpowiedzi na komentarze są takie z przekąsem, nie rozumiem twojego tonu, to normalne że ludzie oczekują od Ciebie *przynajmniej* jakiejś konsekwencji w byciu personą;

Gdyby to była współpraca reklamujące samo zalando preowned albo reklamowanie tego, że są na zalando opcje przyjazne środowisku, to taka współpraca zupełnie dałaby się wybronić. Spojrzałabym na nią znacznie życzliwszym okiem, bo byłaby to zawsze jakaś cegiełka w dobrą stronę. Jednak gdy jest to - po prostu - reklama gigantycznej platformy zakupowej, żyjącej z fastfashion - stawia to w zupełnie nowym świetle Twoje wcześniej przedstawiane poglądy. Promowanie kapitalizmu i poglądy antykapitalistyczne po prostu się nie spinają. A czyny mówią głośniej niż słowa :/

Upsik

Kasia wydaje się chować głowę w piasek, ale prawda jest prosta: osoba krytykująca kapitalizm i branżę modową, reklamuje jeden z największych przykładów, po Amazonie, oskarżanych o wykorzystywanie pracowników. Whoops.

Aktualizacja: Kasia wydała oświadczenie na swojej grupce

 Oświadczenie Kasi Babis
Oświadczenie Kasi Babis (Facebook)

To nie jest tak, że każda współpraca jest zła. Niech każdy dobiera reklamy pod siebie i pod swój target. Ale Kasia najpierw krytykowała całą branżę modową, aby potem ją radośnie reklamować.

Tutaj też stosuje fajny trick: czyli chce wzbudzić żal wśród swoich fanów i fanek. Tu nie chodzi o bycie "fajnym" czy "złym" - tylko o trzymanie się tego, co wcześniej się promowało. Dla mnie Kasia nadal jest "fajna", tylko jej zachowanie oraz komentarze wzbudziły niesmak i zajechały hipokryzją.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 18
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 28
normalny,zgłoś
typowa dla nowej lewicy hipokryzja. wszyscy oni walczą z kapitalizmem ale sam kapitał kochają głęboką nieodwzajemnioną miłością. i dla fosy zrobią wszystko. absolutnie wszystko.
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
Adolf H.,zgłoś
Wszyscy artyści to prostytutki jak to kiedyś śpiewał pewien pan, który też sie zaliczał do tego grona. Taka prawda. Propsy za krytykowanie chorego i toksycznego świata polskiej fantastyki, ale to by było na tyle. Gdzieś w necie przeglądałem jej aktywność i to co robi, i tylko czekałem aż jej otoczenie strzeli na nią focha. Przynajmniej jest ten plus, że od lewych gwiazd oczekuje się dużo dużo więcej niż od prawaków, tak jakby ludzie myśleli że lewaki są etycznie i moralnie na znacznie wyższym poziomie niż prawaki.
Odpowiedz
5Zgadzam się2Nie zgadzam się
Kaszanowiec,zgłoś
Mam nadzieję, że 90% odda w podatkach, bo przecież nie ukrywa się ze swoją miłością do komunizmu :)
Odpowiedz
9Zgadzam się7Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 4