Rasiści kpią ze śmierci George'a Floyda. Sprzedają NFT z jego karykaturami
NFT miało być sposobem na zarobienie fortuny, tymczasem stało się rajem dla rasistów. Po skandalicznej kolekcji NFT z czarnoskórymi niewolnikami, kontrowersje wywołują tokeny wykorzystujące podobiznę George'a Floyda. Twórcy projektu utrzymują, że jest to forma upamiętnienia mężczyzny.
Floydies NFT to kolekcja niewymienialnych tokenów, która składa się z podobizn George'a Floyda utrzymanych w pikselowej stylistyce. Mimo wielu apeli i prób powstrzymania tej rasistowskiej inicjatywy, Floydies NFT wkroczyło w siódmą generację mintowania. Oznacza to, że w trakcie dwóch miesięcy trwania projektu udało się stworzyć i sprzedać sześć serii NFT kpiących z tragedii George'a Floyda.
Podobne
- Kolekcja NFT dla RASISTÓW. Meta Slave niczym targ czarnoskórych niewolników
- Małpy NFT stworzyli NEONAZIŚCI? Ta teoria spiskowa roztopi wam mózg
- Zabił na pasach matkę z dzieckiem. Teraz powstają fanpejdże na jego cześć
- Zabawkowa broń trendem na TikToku. Policja z USA grozi konsekwencjami
- Jak zezłomować czołg z wyrzutni przeciwpancernej? Ukraińcy uczą tego na YouTube
Przypomnijmy, że George Floyd został zamordowany przez policjanta Dereka Chauvina w dniu 25 maja 2020 roku. Zabójstwo 46-letniego ojca wywołało falę antyrasistowskich protestów w USA i przyczyniło się do rozgłosu Black Lives Matter oraz postulatów tej organizacji. W czerwcu 2021 roku sąd skazał Chauvina na 22 i pół roku więzienia za morderstwo.
George Floyd w ramach Floydies NFT został przedstawiony na wiele skandalicznych sposobów. Autorzy kolekcji ukazali go m.in. jako marynarza, policjanta, ortodoksyjnego Żyda oraz nieboszczyka w aureoli stojącego u bram nieba. Awatary George'a Floyda z rasistowskiej kolekcji NFT posiadają przekrwione oczy, co sugeruje, że mężczyzna był narkomanem.
Floydies NFT, czyli jak spieniężyć kontrowersję
- Floydies to wyjątkowy i progresywny sposób na upamiętnienie monumentalnego życia George'a Floyda - tłumaczą autorzy skandalicznej kolekcji. - George Floyd był ofiarą rasizmu i stał się inspiracją dla ruchu BLM oraz dla tych, którym bliskie są postulaty równościowe. Zdobądź Floydie, aby wrazić siebie i swoje przekonania!
Zagranicznym mediom nie udało się ustalić, kim są twórcy Floydies NFT - występują oni anonimowo lub pod pseudonimami. Jak donosi serwis Daily Dot, inicjator kolekcji rozpoczął ją z nudów i dlatego, że walczy o prawo do wolności wypowiedzi. Osoby odpowiedzialne za projekt wymieniają się pomysłami na kanale na Telegramie - podobno ich kolejną kolekcją będą NFT Dereka Chauvina.
Pozostając w temacie cyfrowych rasistów, sprawdźcie kolekcję NFT z czarnoskórymi niewolnikami. Jej twórcy zorganizowali wirtualny targ niewolników.
Źródła: knowyourmeme.com/inputmag.com/dailydot.com
Popularne
- Oskar Szafarowicz krytykuje Marsz Miliona Serc. Działacz PiS ostro o opozycji
- "Krzysztof miał taki system". Montażystka Gonciarza przerywa milczenie
- "Cekinowy wibrator". Ralph Kaminski wyjaśnia hejterów
- Oskar Szafarowicz zaniepokojony. Pokazał list od rektora UW
- Nitro poucza Janusza Kowalskiego. "Nie wstyd ci tak po ludzku?"
- Druga twarz Krzysztofa Gonciarza. Kasia Mecinski wydała oświadczenie
- Sukces Oskara Szafarowicza. Wystąpił w niemieckim filmie
- Narkotyki i wyzwiska. Kolejna ofiara Krzysztofa Gonciarza zabiera głos
- Wyśmiał ślub Biedronia, szybko usunął wpis. Szafarowicz w formie