trendy
Ryszard Terlecki zachęca do dewastowania przyrody dla PiS-u. "A jak ktoś to napisze na murze np. kościoła, to potępicie czy nie?"
Orbeez challenge

Zabawkowa broń trendem na TikToku. Policja z USA grozi konsekwencjami

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.03.2022 15:30

"Orbeez challenge" to nowy trend na TikToku. Polega na tym, że nastolatkowei "polują" na obcych ludzi przy pomocy pistoletu na hydrożelowe kulki. Celem jest sfilmowanie reakcji zaskoczonych przechodniów. Amerykańska policja apeluje o zakończenie trendu.

bFZYrNNL

Trendy na TikToku to temat-rzeka. Zazwyczaj polegają na wykonywaniu dziwnych rzeczy w głupim celu, co przekłada się na astronomiczną liczbę wyświetleń. Na łamach Vibez pisaliśmy m.in. o trendzie, w ramach którego mężczyźni fantazjowali o zabijaniu kobiet albo o trendzie, który polegał na wchodzeniu na skrzynki po mleku i spadaniu na ziemię. Do zaszczytnego grona trendów z TikToka dołączył "Orbeez challenge".

Orbeez to kolorowe hydrożelowe kulki, które zwiększają swoją objętość pod wpływem wody (nawet do 100 razy). Są miękkie, sprężyste i reklamowane jako produkt do zabawy dla dzieci. Niektórzy internauci postanowili użyć Orbeez jako amunicji do zmodyfikowanych pistoletów kulkowych lub pistoletów na wodę. Zabawkowa broń służy do strzelania w obcych, przypadkowo spotkanych ludzi. Reakcje "ofiar" trafiają następnie na TikToka.

bFZYrNNN

Orbeez challenge - policja z USA ostrzega przed konsekwencjami

- Po raz kolejny mamy do czynienia z niebezpiecznym trendem w mediach społecznościowych. Młode osoby, które biorą w nim udział, mogą się mierzyć z trudnymi konsekwencjami do końca życia - ogłosił szef policji Issa Shahin w Dearborn (Michigan) po tym, jak funkcjonariusze aresztowali nastolatka, który strzelał Orbeez. - Policja nie toleruje tego trendu, bo jest zagrożeniem dla społeczeństwa.

Zabawkowa broń, realne obrażenia

- Mimo że Orbeez są miękkie w dotyku, po wystrzeleniu z pistoletu pneumatycznego mogą przebić ludzką skórę - twierdzi policja z miasta Yuma (Arizona). Funkcjonariusze apelują do rodziców, aby uświadomili swoje pociechy o niebezpieczeństwie.

bFZYrNNP

20 marca policja aresztowała czterech nastolatków w mieście Yuma, którzy zranili pieszego podczas ulicznej "strzelaniny".

O rannych w wyniku ostrzelania Orbeez donosi biuro szeryfa w Hrabstwie Volusia na Florydzie oraz wydział policji w Fernandina Beach.

"Orbeez challenge" jest niebezpieczny zarówno dla osób postrzelonych, jak i dla strzelających. Łatwo możemy wyobrazić sobie sytuację, gdy policjanci uznają zabawkowy pistolet za prawdziwą broń, a wówczas trend z TikToka skończy się dla kogoś tragicznie.

bFZYrNNV

Źródło: Dexerto

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Były rzepiary, teraz pora na słonecznikary. Rolnik pokazał jak niszczą jego ciężką pracę