Podcasty, których warto słuchać w drodze (i nie tylko)
Część z nas wróciła już do szkół, reszta lada chwila zacznie zajęcia na uczelniach. Co to znaczy? Że powrócą też dojazdy. Jeśli tak jak my nie lubicie marnować czasu w autobusach i pociągach, polecamy Wam najlepsze podcasty do słuchania w drodze!
A jest co polecać - bo dobrych podcastów polskich twórców jest cała masa. Kogo - i na jakim kanale - warto posłuchać?
Podobne
- Cierpienie Moniki Kociołek. Influ, która powinna robić muzykę, nie może
- YouTube usunął podcast Mandzia i Ignacego. "Oddajcie 'Najwięcej', dranie"
- TVP pokazuje Zenka w materiale o spadających Perseidach…
- Viki Gabor irytuje internautów. Nie mogą słuchać jej wywiadów
- Mortalcio pomylił dziewczynę ze swoją eks. Niezręcznie na maksa
Myśli zebrane
Kasia i Marta siadają i… rozmawiają. O perfekcjonizmie, asertywności, o tym, jak przeżyć bez kupowania ubrań i o tym jak się mają współczesne Anie z Avonlea. W swoich podcastach poruszają tematy less waste i konsumpcjonizmu, zastanawiają się, kogo warto obserwować na Instagramie i jak to jest z tą naszą kreatywnością.
Dziewczyny są szczere, ciepłe, a gdy się ich słucha, ma się poczucie, jakby się było na kawie z mądrą przyjaciółką. Bardzo polecamy!
Obowiązujące (podwójne) standardy piękna
Języki
Podróż to też dobry moment, żeby się czegoś nauczyć. Jeśli podczas drogi potraficie się skupić, polecamy kanały językowe. Formuła jest zwięzła i niezobowiązująca. My szczególnie lubimy ten francuski, ale znajdziecie tu też m.in. włoski, hiszpański, chiński.
Introducing Coffee Break French To Go
SpoilerMaster
Podcast dla miłośników kina. Tylko ważna sprawa! Najlepiej słuchać go po seansie, chyba że lubicie spoilery (nie oceniamy, ale nie do końca rozumiemy).
Michał Oleszczyk o filmach opowiada dokładanie i z pasją. Przedstawia historię, ciekawostki i anegdotki, nie pomija szczegółów i w zasadzie można go słuchać bez końca. Znajdziecie tu projekcje nowsze i starsze, ale możemy zapewnić, że po każdym przesłuchaniu będziecie pełni podziwu dla wiedzy prowadzącego.
Karma
Powieść jako podcast? Dlaczego nie! Ola Wrona postanowiła przeczytać swoją opowieść i podzielić się tym z nami. To, jak pisze autorka, słodko-gorzka historia o zwykłych ludziach.
Jeśli chcecie znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy Karma naprawdę je karmę, jakie jest ulubione miejsce Bolesława, o czym marzy Nadzieja i kim jest Antoni, to musicie zagłębić się w tę opowieść!
u Janoszuk
U Uli znajdziecie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kreatywności! Opowiada o procesie twórczym, o tym, gdzie szukać inspiracji i czym jest wena (o ile w ogóle istnieje).
Powie wam też, jak to jest czekać na ten "idealny" moment i czy w ogóle warto, a także opowie o filmach, książkach i pisarkach. Coś idealnego dla tych, którzy mają artystyczną duszę (ale oczywiście nie tylko!).
Lekcja historii
Miłosz Szymański udowadnia, że historia wcale nie musi być nuda. Wręcz przeciwnie - jest pociągająca, tajemnicza i fascynująca, tylko trzeba dobrze o niej opowiedzieć. Miłosz to zdecydowanie potrafi, dlatego jeśli przygotowujecie się do matury z historii, jesteście głodni wiedzy lub chcecie sobie odczarować ten przedmiot, musicie przesłuchać tego podcastu.
K3
To cosobotni pokarm dla duszy. Pan Dariusz zabiera nas w podróż na K3. To taki szczyt, na który wspinamy się razem z nim. Czasem w plecaku będziemy nosili książki, czasem truskawki. Dowiecie się też, czym jest ruchome święto i dlaczego warto komuś podarować wiersz.
To taki podcast, po którym człowiek zostaje z głową pełną pytań i przemyśleń. Jedną z najlepszych rzeczy, jaka przydarzyła mi się w tym roku, jest właśnie ten podcast. Poważnie.
#16 – Pierwszy raz
Imponderabilia
Karol Paciorek, niektórym znany jako "ten drugi", rozmawia ze swoimi gośćmi i gościniami bez limitu czasowego. Oprócz kandydatów na prezydenta znajdziecie u niego aktorki i aktorów, pisarki i pisarzy, podróżników, muzyków i… w zasadzie sprawdźcie sami, bo wybór jest przeogromny i na pewno traficie na wywiad, którego będziecie chcieli posłuchać.
My szczególnie polecamy wywiad z Tomaszem Kotem, Filipem Springerem, Przemkiem Staroniem i Natalią Przybysz.
Tomasz Kot opowiada o Hollywood, roli jako Tesla i filmie (Nie)znajomi | Imponderabilia #61
Ja i moje przyjaciółki idiotki
Jeśli nie znacie tego podcastu, to nie wiem, gdzie się uchowaliście! W każdym razie to coś, czego trzeba przesłuchać. KONIECZNIE. Dowiecie się, kim jest typ bumerang, typ gniazdownik, kim jest Dżepetto, a poza tym dowiedzie się, dlaczego nie warto pisać usprawiedliwień!
O dawaniu się robić
Dajcie znać, którego podcastu nie znaliście i który chętnie przesłuchacie!
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos