lifestyle
95 proc. ciała ma w tatuażach. Trollom zawsze mówi to samo
dziewczyna słuchająca czegoś przez słuchawki

Podcasty, których warto słuchać w drodze (i nie tylko)

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,05.10.2020 09:16

Część z nas wróciła już do szkół, reszta lada chwila zacznie zajęcia na uczelniach. Co to znaczy? Że powrócą też dojazdy. Jeśli tak jak my nie lubicie marnować czasu w autobusach i pociągach, polecamy Wam najlepsze podcasty do słuchania w drodze!

A jest co polecać - bo dobrych podcastów polskich twórców jest cała masa. Kogo - i na jakim kanale - warto posłuchać?

Myśli zebrane

Kasia i Marta siadają i… rozmawiają. O perfekcjonizmie, asertywności, o tym, jak przeżyć bez kupowania ubrań i o tym jak się mają współczesne Anie z Avonlea. W swoich podcastach poruszają tematy less waste i konsumpcjonizmu, zastanawiają się, kogo warto obserwować na Instagramie i jak to jest z tą naszą kreatywnością.

Dziewczyny są szczere, ciepłe, a gdy się ich słucha, ma się poczucie, jakby się było na kawie z mądrą przyjaciółką. Bardzo polecamy!

Obowiązujące (podwójne) standardy piękna

Języki

Podróż to też dobry moment, żeby się czegoś nauczyć. Jeśli podczas drogi potraficie się skupić, polecamy kanały językowe. Formuła jest zwięzła i niezobowiązująca. My szczególnie lubimy ten francuski, ale znajdziecie tu też m.in. włoski, hiszpański, chiński.

Introducing Coffee Break French To Go

SpoilerMaster

Podcast dla miłośników kina. Tylko ważna sprawa! Najlepiej słuchać go po seansie, chyba że lubicie spoilery (nie oceniamy, ale nie do końca rozumiemy).

Michał Oleszczyk o filmach opowiada dokładanie i z pasją. Przedstawia historię, ciekawostki i anegdotki, nie pomija szczegółów i w zasadzie można go słuchać bez końca. Znajdziecie tu projekcje nowsze i starsze, ale możemy zapewnić, że po każdym przesłuchaniu będziecie pełni podziwu dla wiedzy prowadzącego.

trwa ładowanie posta...

Karma

Powieść jako podcast? Dlaczego nie! Ola Wrona postanowiła przeczytać swoją opowieść i podzielić się tym z nami. To, jak pisze autorka, słodko-gorzka historia o zwykłych ludziach.

Jeśli chcecie znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy Karma naprawdę je karmę, jakie jest ulubione miejsce Bolesława, o czym marzy Nadzieja i kim jest Antoni, to musicie zagłębić się w tę opowieść!

trwa ładowanie posta...

u Janoszuk

U Uli znajdziecie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kreatywności! Opowiada o procesie twórczym, o tym, gdzie szukać inspiracji i czym jest wena (o ile w ogóle istnieje).

Powie wam też, jak to jest czekać na ten "idealny" moment i czy w ogóle warto, a także opowie o filmach, książkach i pisarkach. Coś idealnego dla tych, którzy mają artystyczną duszę (ale oczywiście nie tylko!).

trwa ładowanie posta...

Lekcja historii

Miłosz Szymański udowadnia, że historia wcale nie musi być nuda. Wręcz przeciwnie - jest pociągająca, tajemnicza i fascynująca, tylko trzeba dobrze o niej opowiedzieć. Miłosz to zdecydowanie potrafi, dlatego jeśli przygotowujecie się do matury z historii, jesteście głodni wiedzy lub chcecie sobie odczarować ten przedmiot, musicie przesłuchać tego podcastu.

trwa ładowanie posta...

K3

To cosobotni pokarm dla duszy. Pan Dariusz zabiera nas w podróż na K3. To taki szczyt, na który wspinamy się razem z nim. Czasem w plecaku będziemy nosili książki, czasem truskawki. Dowiecie się też, czym jest ruchome święto i dlaczego warto komuś podarować wiersz.

To taki podcast, po którym człowiek zostaje z głową pełną pytań i przemyśleń. Jedną z najlepszych rzeczy, jaka przydarzyła mi się w tym roku, jest właśnie ten podcast. Poważnie.

#16 – Pierwszy raz

Imponderabilia

Karol Paciorek, niektórym znany jako "ten drugi", rozmawia ze swoimi gośćmi i gościniami bez limitu czasowego. Oprócz kandydatów na prezydenta znajdziecie u niego aktorki i aktorów, pisarki i pisarzy, podróżników, muzyków i… w zasadzie sprawdźcie sami, bo wybór jest przeogromny i na pewno traficie na wywiad, którego będziecie chcieli posłuchać.

My szczególnie polecamy wywiad z Tomaszem Kotem, Filipem Springerem, Przemkiem Staroniem i Natalią Przybysz.

Tomasz Kot opowiada o Hollywood, roli jako Tesla i filmie (Nie)znajomi | Imponderabilia #61

Ja i moje przyjaciółki idiotki

Jeśli nie znacie tego podcastu, to nie wiem, gdzie się uchowaliście! W każdym razie to coś, czego trzeba przesłuchać. KONIECZNIE. Dowiecie się, kim jest typ bumerang, typ gniazdownik, kim jest Dżepetto, a poza tym dowiedzie się, dlaczego nie warto pisać usprawiedliwień!

O dawaniu się robić

Dajcie znać, którego podcastu nie znaliście i który chętnie przesłuchacie!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Platoseksualność. Nowy trend rozgrzewa sieć