Zenek Martyniuk w materiale o spadających Perseidach… na TVP oczywiście

TVP pokazuje Zenka w materiale o spadających Perseidach…

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez, Twitter, Wiadomości
Oliwier NytkoOliwier Nytko,11.08.2022 13:00

TVP w środowym wydaniu "Wiadomości" wybrało Zenka Martyniuka, gwiazdora disco-polo, na eksperta od spadających gwiazd. Kto za to płaci? Ty i ja.

Jakość materiałów publicznej Telewizji Polskiej różni się znacząco od tego, co możemy zobaczyć w stacjach prywatnych, a już na pewno nie jest tym, czego życzylibyśmy sobie od stacji z misją społeczną i edukacyjną, która utrzymuje się z pieniędzy podatników.

TVP, materiał o spadających Perseidach i Zenek Martyniuk

TVP w wieczornym wydaniu "Wiadomości" pokazało materiał o spadających Perseidach. Zareklamowano także transmisję na żywo tego zjawiska z ichniego kanału TVP Nauka.

- Podczas transmisji wszystko wyjaśniają eksperci, ale roje meteorów to także pozanaukowa magia - przekazał dziennikarz TVP.

I tutaj wchodzi piosenka Zenona Martyniuka. Być może zdaniem "fachowców" z TVP piosenkarz disco-polo ma związek ze zjawiskiem deszczu meteorytów, które potocznie nazywane jest deszczem spadających gwiazd. W tle słychać utwór Martyniuka Gwiazda" z 2001 roku, gdzie muzyk śpiewa o… spadającej gwieździe. Nie było nic lepszego?

Akcent - Gwiazda

- Co radzi Zenon Martyniuk? - pyta się dziennikarz.

- Koniecznie trzeba wtedy patrzeć w niebo, bo wtedy spadająca gwiazda spełnia sny, wszystko jest możliwe i wszystkie marzenia mogą się spełnić. Wystarczy patrzeć w niebo, marzyć i śpiewać - przekazał ekspert od gwiazd i muzyki disco-polo, Zenon Martyniuk.

To nie jest żart. To pokazała publiczna telewizja w wieczornym wydaniu "Wiadomości". Nie wierzycie na słowo? Oto fragment z Martyniukiem:

trwa ładowanie posta...

TVP i dwa miliardy złotych

W 2020 roku Sejm zadecydował przekazać mediom publicznym 1,95 mld zł, z czego większość trafiła do zarządzanej przez Jacka Kurskiego Telewizji Polskiej. Wszystko jako "rekompensata" za niewielkie wpływy z abonamentu.

Rok temu ta kwota, tylko dla TVP, wyniosła 1,71 mld zł. W 2022 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozdzieliła środki "rekompensujące". W następnym roku budżet publicznej telewizji zostanie zasilony kwotą 1,75 mld złotych. Miliardowe dotacje dla mediów publicznych mają być kontynuowane do 2024 roku, jak podaje fundacja Moje Państwo.

A wiedzcie o tym, że ani rząd, ani Sejm nie posiadają "własnych" pieniędzy. Są to środki z naszych kieszeni,  które mogłyby trafić na inne cele, np. wsparcie onkologii w Polsce. Ale nie... lepiej, żeby zarobił Zenek.

O tym pisał nawet Donald Tusk, lider KO, dwa lata temu:

"To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór" - przekazał na Twitterze Tusk.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0