strech marks

Nie ma czegoś takiego jak niedoskonałości

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
MTB,
21.02.2021 12:00

Czym jest perfekcja? Czym jest doskonałość? Czy są możliwe do osiągnięcia? A jeśli nie, to czy jest w ogóle coś takiego jak niedoskonałości? Wydaje nam się, że jednak nie.

Użytkownicy social mediów nieustannie dążąc do perfekcji, sprawili, że zwykłe ludzkie sprawy, problemy, z którymi zmaga się każdy z nas, zostały obarczone mianem niedoskonałości. Jednak skoro wiemy, że nie ma czegoś takiego, jak perfekcja, że nikt nie jest idealny, czy określenie ,,niedoskonałości’’ nadal ma sens?

Kiedy Kim Kardashian wstawiła na swoje media społecznościowe zdjęcie, w którym pokazuje swój trądzik, obserwujący zaczęli chwalić ją za odwagę. Ale kiedy to świat się tak zmienił, że ukazanie najzwyklejszych rzeczy, najbardziej codziennych z codziennych zmagań stało się odwagą? Czy naprawdę jesteśmy już tak zapatrzeni w nieosiągalne standardy piękna, że pokazanie zwykłego trądziku stało się czynem heroicznym?

trwa ładowanie posta...

Przecież musimy zacząć sobie zdawać sprawę z tego, że większość zdjęć zamieszczonych na portalach społecznościowych przez znane i wpływowe osobowości jest niestety po przeróbce. Musimy mieć tego świadomość nie tylko dlatego, aby móc normalnie, bez osądzania, spojrzeć na drugiego człowieka, ale i by móc tak spojrzeć na siebie. Wypryski, trądzik, cellulit – każdy wygląda inaczej, każdy ma inny rodzaj cery, kolor skóry, typ ciała - i jest to normalne. Żadna z tych rzeczy nie powinna być stygmatyzowana. Chyba nie powinno nas tak bardzo interesować, jak kto wygląda.

Myślę więc, że powinniśmy patrzeć na siebie nawzajem z wyrozumiałością. Nie oczekujmy od innych perfekcji, od siebie też nie. Dajmy temu, co jest normalne, być właśnie takie - normalne.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0