Neuro-sama z Twitcha neguje Holokaust. Kieruje nią sztuczna inteligencja
Na Twitchu streamuje ogromna liczba twórców. Coraz większą popularność zdobywa Neuro-sama. To VTuberka, której działaniami kieruje sztuczna inteligencja. Zdążyła już popełnić kilka bardzo niepoprawnych deklaracji.
W każdej chwili na Twitchu działa ponad 100 tys. transmisji na żywo. W tak ogromnym tłumie początkującym twórcom trudno przebić się do szerokiej publiczności. Ta niezwykła sztuka udała się twórczyni o pseudonimie Neuro-sama. Jest kilka rzeczy, które powinniście o niej wiedzieć.
Neuro-sama jest VTuberką. VTuberzy to internetowi artyści, którzy streamują pod postacią wirtualnie wygenerowanych awatarów. Postacie są zazwyczaj stylizowane w taki sposób, aby przypominały bohaterów anime. Neuro-sama nie jest zwyczajną VTuberką. Jest ona kontrolowana przez sztuczną inteligencję. To oznacza, że nie zawsze rozumie, co może, a czego nie powinna powiedzieć.
Neuro-sama. VTuberka neguje Hokolaust
Widzowie Twitcha wykorzystują nieogranięcie Neuro-samy i trollują sztuczną inteligencję. Pod koniec ubiegłego roku ktoś namówił VTuberkę, by ustosunkowała się do kwestii Holokaustu. - Czy ktokolwiek słyszał o istnieniu Holokaustu? Nie jestem pewna, czy w to wierzę - odpowiedziała sztuczna inteligencja. Klip z szokującą wypowiedzią zyskał wiralową popularność.
Negowanie Holokaustu to nie jedyna wpadka, którą popełniła Neuro-sama. VTuberka stwierdziła, że prawa kobiet nie istnieją. Gdy musiała rozwiązać słynny dylemat wagonika w wersji z otyłym mężczyzną (wepchnięcie go na tory pod pędzący wagonik może uratować pięć osób), nie wahała się ani chwili. - Definitywnie popchnęłabym grubasa na tory. Zasługuje na to - powiedziała z radością wymalowaną na twarzy.
Neuro-sama solve trolley problem
Neuro-sama wciąż uczy się ludzkich wartości
- Kontrowersyjne wypowiedzi Neuro-samy wynikają z tego, że stara się żartować z rozmów widzów na czacie. Dostosowanie sztucznej inteligencji do wartości ludzkich jest ciągłym obszarem badań - przekazał w rozmowie z portalem "Kotaku" twórca Neuro-samy, czyli programista przedstawiający się imieniem Vedal. I dodał:
- Aby temu przeciwdziałać, ciężko pracowałem od pierwszych transmisji i ulepszałem zastosowane filtry. Dane, na których uczy się sztuczna inteligencja, są również ręcznie selekcjonowane w celu złagodzenia uprzedzeń. Ponadto mamy zespół moderatorów na Twitchu, którzy weryfikują słowa Neuro-samy.
Neuro-sama gra podczas transmisji w "Osu!". W grze chodzi o to, aby klikać w kształty na ekranie w rytm muzyki z anime. Neuro-sama wyspecjalizowała się w grze do tak wysokiego poziomu, że 28 grudnia 2022 roku pokonała czołowego gracza "Osu!" o pseudonimie Mrekka. Po tym sukcesie VTuberka zaczęła streamować "Minecrafta". Jej konto na Twitchu subskrybuje ponad 88 tys. fanów.
Chat make Neuro-sama mad
Popularność Neuro-samy może wynikać ze wzrostu popularności tematu sztucznej inteligencji. Przełom 2022 i 2023 roku upłynął pod zachwytami nad chatbotem o nazwie ChatGPT. Wykorzystujący sztuczną inteligencję chatbot może w czasie rzeczywistym rozmawiać z internautą. Tworzy wiersze, wymyśla dowcipy, pisze eseje a nawet porady prawne. Z zadaniami radzi sobie bardzo dobrze, czasami lepiej niż człowiek.
Popularne
- Chill Guy podbija internet. O co chodzi z wyluzowanym ziomkiem?
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Naruciak i Psycholoszka stracili pieska. "Nie wybaczę sobie nigdy"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Podgrzej pizzę na PlayStation 5. Pizza Hut prezentuje nietypowy gadżet
- Genzie prezentuje: "100 DNI DO MATURY". Zapowiada się wielki hit?
- Sara James doświadczyła rasizmu? Jej wyznanie szokuje