ChatGPT zakazany w szkołach w Nowym Jorku. Pisał sprawdziany za uczniów
Chatbot o nazwie ChatGPT robi furorę na świecie. Użytkownicy wyjątkowego narzędzia nie zawsze używają go w uczciwych celach. Uczniowie ze szkół w Nowym Jorku wyręczali się sztuczną inteligencją w pisaniu prac zaliczeniowych.
Stworzony przez firmę OpenAI ChatGPT ma ogromny potencjał. Wykorzystujący sztuczną inteligencję chatbot może w czasie rzeczywistym rozmawiać z internautą. Tworzy wiersze, wymyśla dowcipy, pisze eseje a nawet porady prawne. Z zadaniami radzi sobie bardzo dobrze, czasami lepiej niż człowiek. Chatbot nie uszedł uwadze uczniów, którzy zaczęli go wykorzystywać w nieuczciwych celach.
Podobne
- Student ukarany za korzystanie z ChatGPT. Uczelnie wprowadzą zakaz?
- Uczelnie kontra sztuczna inteligencja. Powrót do odręcznego pisania
- Sztuczna inteligencja napisała próbną maturę. Wynik zaskakuje
- Dyrektorka szkoły zwolniona. Wszystko przez nagiego "Dawida"
- ChatGPT ma siostrę. Jej klipów nie odróżnisz od rzeczywistości
Szkoły publiczne w Nowym Jorku wprowadziły zakaz korzystania z ChatGPT przez uczniów i nauczycieli. Chatbot otrzymał bana w szkolnych sieciach i urządzeniach. Decyzja jest pokłosiem rosnących obaw resortu edukacji, że sztuczna inteligencja może pomagać uczniom w ściąganiu na sprawdzianach.
Szkoły publiczne w Nowym Jorku zakazują ChatGPT
"Ze względu na obawy o negatywny wpływ na naukę oraz jakość przekazywanych treści, dostęp do ChatGPT został ograniczony w sieciach i na urządzeniach szkół publicznych w Nowym Jorku" - czytamy w treści oświadczenia Jenny Lyle, zastępczyni sekretarza prasowego w departamencie edukacji w Nowym Jorku.
Dalej w oświadczeniu czytamy: "Narzędzie może szybko i łatwo dostarczyć odpowiedzi na pytania, lecz nie uczy krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, a te umiejętności są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w nauce i w życiu."
Wyjątek w dostępie do chatbota stanowi sytuacja, w której szkoła wykorzysta narzędzie do celów edukacyjnych w zajęciach na temat nowych technologii i sztucznej inteligencji.
ChatGPT pisze esej o Williamie Szekspirze
"CNN" podaje przykłady potencjału ChatGPT. Jeden z użytkowników chatbota miał poprosić o odpowiedzi na pytania z języka angielskiego. W odpowiedzi otrzymał esej o "Wichrowych Wzgórzach" składający się z pięciu akapitów. Inny użytkownik czterokrotnie poprosił chatbota o napisanie eseju o życiu Williama Szekspira. W odpowiedzi za każdym razem otrzymał oryginalny tekst na zadany temat.
Niektóre firmy zastanawiają się, jak przeciwdziałać problemowi. Właściciele Turnitin - narzędzia do wykrywania, czy praca ucznia jest plagiatem - pracują nad oprogramowaniem, które będzie wykrywało, czy przesłane wypracowanie nosi ślady ingerencji sztucznej inteligencji.
OpenAI po sukcesie chatbota wypuściło GPT Detector. To narzędzie, które analizuje wkład modelu GPT w tekst.
Źródło: CNN
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj