popkultura
Twórca serialu "Rick i Morty" uniewinniony. Wróci do produkcji?
Kai Cenat królem Twitcha

Kai Cenat to nowy król Twitcha. Ustanowił historyczny rekord

Źródło zdjęć: © Kai Cenat / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.03.2023 12:00

21-latek z USA ustanowił nowy rekord w liczbie subskrypcji na Twitchu. Kai Cenat oszalał z radości, gdy dokonał tego niesamowitego osiągnięcia. Co warto wiedzieć o nowym królu streamingu?

Kai Cenat działa w internecie od dawna mimo młodego wieku. Kanał na YouTube otworzył w grudniu 2012 r., a po ponad ośmiu latach przeniósł się na Twitcha. Cenat jest komediowym twórcą, który wyróżnia się ekspresyjnym sposobem bycia. Nagrywa streamy z "Fortnite'a", "GTA V" czy "NBA 2K23". Gośćmi jego transmisji są popularni raperzy, tacy jak Ice Spice i Lil Baby.

Amerykanin w zaledwie dwa lata kariery na Twitchu trafił na szczyt najpopularniejszych twórców na platformie. Ukoronowaniem jego dobrej passy był subathon. To maraton streamowania, który od 1 lutego trwał nieprzerwanie przez ponad miesiąc. Cenat przez 24 godziny na dobę rozmawiał z widzami, grał w gry, przeprowadzał wywiady z gośćmi i spał przed kamerą.

Kai Cenat nowym królem Twitcha

Im dłużej trwał subathon, tym Cenat zdobywał coraz większą liczbę subskrybentów. Ogromna popularność streama sugerowała, że padnie historyczny rekord. We wtorek 28 lutego 21-latek przekroczył barierę 300 tys. subskrybentów, co wcześniej nie udało się żadnemu innemu twórcy na Twitchu. Cenat w historycznej chwili zaczął krzyczeć i płakać z radości.

The Moment Kai Cenat Hit 300,000 Twitch Subscribers..

- To była najtrudniejsza rzecz w moim życiu i cieszę się, że ją zrobiłem. Udało się. O czymkolwiek marzysz, możesz to osiągnąć - powiedział Cenat do fanów, po czym dodał: - Jestem szczęśliwy, że moi ludzie towarzyszyli mi w tej drodze. Nie mogłem wybrać nikogo lepszego, by był ze mną w tej chwili.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Cenat objął tron króla Twitcha po tym, jak przez niemal dwa lata zasiadał na nim Ludwig Anders Ahgren, znany jako Ludwig. To amerykański streamer, który w kwietniu 2021 r. w szczytowym momencie kariery zgromadził na swoim kanale ponad 283 tys. subskrybentów. Drugie miejsce podium (teraz trzecie) zajmował Richard Tyler Blevins, znany jako Ninja. Jego rekord wyniósł 269 tys. subskrypcji.

Fani Cenata płacą za subskrypcję od 5 do 25 dolarów miesięcznie. Serwis pobiera od twórców 50 proc. zysków.

Źródło: Hypebeast

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Bingo Czarnka. Memiczne cytaty szefa MEiN w jednym miejscu