Mężczyźni w Chinach reklamują kobiecą bieliznę. Kuriozalny powód
Chiny zakazały kobietom występować w reklamach bielizny podczas pokazów na żywo w internecie. Damską garderobę zaczęli więc prezentować mężczyźni. Modele przymierzają staniki, gorsety, koszule nocne.
Livestream shopping to jeden z najnowszych trendów w branży handlu elektronicznego, który trafił na podatny grunt w Chinach. To nic innego jak transmisja na żywo w serwisie internetowym, podczas której gospodarz sprzedaje produkty. Według szacunków portalu Statista, ta gałąź biznesu może osiągnąć wartość 700 mld dolarów w tym roku.
Podobne
- Szatan chodzi w butach Reeboka? Wyznawcy teorii spiskowych przesadzili
- Zrobił buty z papierków po lodach Ekipy. Fani Friza oszaleli na ich punkcie
- Tiktokerzy pokazują, jak Shein plagiatuje Zarę. Kogoś to zaskakuje?
- Mężczyźni nie mogą nosić dresów? Burza w sieci po tekście studenta filozofii
- Najnowsza kolekcja Gucci pokazana w zupełnie innym wymiarze
Chińskie władze walczą z "rozpowszechnianiem nieprzyzwoitych materiałów w internecie". W związku z tym prawodawcy nałożyli ograniczenia na livestream shopping. Modelki reklamujące bieliznę nie mogą występować podczas transmisji na żywo. Złamanie zakazu grozi zablokowaniem kanału organizującego pokaz.
Chiny. Modele reklamują kobiecą bieliznę
Niektóre firmy prowadzące livestream shopping znalazły sposób na obejście ograniczeń. W pokazach damskiej bielizny zaczęli występować mężczyźni. Jedna z pierwszych transmisji z udziałem modela miała miejsce w grudniu ubiegłego roku.
Społeczność portalu Douyin, chińskiej wersji TikToka, ma mieszane odczucia wobec zjawiska. Podczas gdy niektórzy są rozbawieni kreatywną próbą obejścia przepisów, inni zwracają uwagę, że trend pozbawia pracy modelki. Część komentujących jest zdania, że lepszą alternatywą byłoby wykorzystanie manekinów.
- Tak naprawdę nie mamy wyboru. Nasze koleżanki z branży modelingu nie mogą pokazywać projektów, więc wykorzystujemy naszych kolegów - powiedział w rozmowie z Jiupai News mężczyzna o pseudonimie Pan Xu, który jest właścicielem firmy organizującej transmisje.
Biznesmen odpiera oskarżenia, że mężczyźni pozbawiają pracy kobiet: - Reżyserami wielu z tych transmisji na żywo są kobiety, czyżby one kradły pracę mężczyznom? - powiedział Xu w wywiadzie dla Jiupai News.
Zakupy na żywo nie przyjęły się na Zachodzie
Livestream shopping nie zdobył w krajach Zachodu tak dużej popularności jak w Chinach. - Ludzie w Chinach uczestniczą w zakupowych transmisjach na żywo ze względu na duże zniżki. Tymczasem większość serwisów w USA nie robi niczego, by zachęcić do zakupów na żywo na swoich stronach, brakuje dobrych prezenterów - powiedział South China Morning Post Alessandro Bogliari, dyrektor generalny agencji The Influencer Marketing Factory.
Trudno przewidzieć, jak długo trend utrzyma się w mediach społecznościowych. Od 2021 r. chińskie władze walczą ze "zniewieściałym wizerunkiem mężczyzny". Panowie, którzy noszą makijaż i promują wysoką modę, są krytykowani przez chińską propagandę za to, że nie kultywują "tradycyjnych męskich wartości".
Źródło: Insider
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- Jak pachną perfumy Skolima BEBECITA? Ekspert zabrał głos