Chińskie nastolatki z ograniczeniem na TikToka

TikTok jedynie 40 minut DZIENNIE? Nastolatki z Chin mają szlaban na social media

Źródło zdjęć: © Wikipedia / Wikimedia Commons
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.09.2021 15:48

Aplikacja Douyin, która jest chińską wersją TikToka, wprowadziła surowe ograniczenia w dostępie dla użytkowników poniżej 14. roku życia. Gdyby podobne rozwiązania zaproponowano w Polsce, na pewno skończyłoby się to powstaniem narodowym.

Douyin - czyli chińska wersja TikToka - został zaktualizowany o "tryb młodzieżowy". Polega on na tym, że użytkownicy poniżej 14. roku życia mogą korzystać z aplikacji jedynie 40 minut dziennie. Jednakże nie można tego robić pomiędzy 22:00 a 06:00 - czytamy we wpisie, który pojawił się blogu ByteDance, właścicieli TikToka.

Nowe zasady obowiązują użytkowników uwierzytelnionych przy pomocy prawdziwego nazwiska. Firma zachęca rodziców, aby pomogli dzieciom w ukończeniu procesu uwierzytelnienia przy użyciu prawdziwego nazwiska lub po prostu aktywowali swojej pociesze "tryb młodzieżowy" (czytaj: ujawnili Chińskiej Patrii Komunistycznej, kto jest kłamczuszkiem i próbuje oszukać system totalitarnej kontroli).

Czym charakteryzuje się "tryb młodzieżowy" na chińskim TikToku?

ByteDance stwierdził, że treści w aplikacji dostępne dla użytkowników w "trybie młodzieżowym" będą zawierały materiały edukacyjne. Mają to być "ciekawe eksperymenty popularnonaukowe, wystawy w muzeach i galeriach, piękne krajobrazy Chin, wykłady na temat historii kraju i tego typu rzeczy". Brzmi jak super rozrywka dla nastolatków, prawda? Myślicie, że minister Czarnek chciałby to w Polsce?

Ustój totalitarny kontra społeczeństwo

Chiński rząd intensyfikuje działania na rzecz ograniczenia czasu, który nastolatkowie poświęcają rozrywkom innym niż socjalistyczna ideologia. Oliwier pisał o tym, że osoby do 18. roku życia będą mogły pykać w gierki jedynie 3 godziny w tygodniu. Ja pisałem o tym, że w chińskim przemyśle rozrywkowym nie ma już miejsca na talent shows i boysbandy, bo są zbyt zniewieściałe. Mam wrażenie, że to nie jest dobry czas na przeprowadzkę do Chin...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Ach te media,zgłoś
I dobrze. Tik tok jest gorszy niż wysypisko śmieci, ale czasami są tam nawet ciekawe rzeczy.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się