Barbara Nowak o kontrolach poselskich w kuratorium w Krakowie

Kontrola poselska u Barbary Nowak. Kuratorka poszła do mediów

Źródło zdjęć: © @Br_Nowak Twitter, canva
Marta Grzeszczuk,
31.05.2023 17:30

30 maja Barbara Nowak udzieliła ekskluzywnego wywiadu w związku z kontrolami poselskimi planowanymi w kierowanej przez nią instytucji. Czym zaskoczyła w rozmowie?

W związku z kontrolami poselskimi w Kuratorium Oświaty w Krakowie jego szefowa Barbara Nowak udzieliła ekskluzywnego wywiadu portalowi wpolityce.pl. W rozmowie kuratorka wspomina, że kierowaną przez nią instytucję planuje odwiedzić aż siedmioro posłów opozycji.

trwa ładowanie posta...

Posłowie stawili się w kuratorium w związku z wszczęciem postępowania dyscyplinarnego wobec dyrektora tarnowskiego liceum, który pomógł w rozwiązaniu trudnej sytuacji jednej z uczennic, zgłaszając jej sprawę do sądu rodzinnego. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

Kuratorka Nowak twierdzi w wywiadzie, że zleciła wszczęcie postępowania przeciwko dyrektorowi Rybie ze względu na to, że co prawda skutecznie udzielił pomocy uczennicy, jednak zrobił to "za późno". Przypomnijmy, że takich zastrzeżeń nie ma wobec dyrektora prokuratura w Tarnowie, która postawiła zarzuty matce dziewczynki w sprawie zgłoszonej przez szkołę.

trwa ładowanie posta...

To nie pierwsze kontrole poselskie w małopolskim kuratorium. Nowak tak opisuje swój stosunek do nich: "że obojętnie, jakie będą stosowali naciski i jak będą mnie hejtować, ja z całą determinacją będę stała zawsze po stronie dzieci i z obrony dzieci nigdy nie zrezygnuję".

W jaki sposób Barbara Nowak broni małopolskich dzieci?

O dokonaniach Barbary Nowak w tym zakresie pisaliśmy już wielokrotnie. O nękaniu szkoły, która wspiera transpłciowego ucznia czy o zepsuciu zabawy w ramach balu z okazji Halloween w krakowskiej podstawówce.

Warto również wspomnieć o rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji w temacie kryzysu klimatycznego, co już niedługo może dać młodym ludziom niepowtarzalną okazję do wykazania się umiejętnościami survivalowymi w walce o wodę i pożywienie. Kuratorka wspiera też niezłomnie ministra Czarnka w walce o poziom edukacji polskich dzieci i młodzieży.

Zdaje się, że przez wrodzoną skromność Barbara Nowak nie wspomina w wywiadzie dla wpolityce.pl o tym, że równie intensywnie jak o dzieci, dba o kadrę pedagogiczną małopolski. W 2019 r. oskarżyła strajkujących nauczycieli o planowe "destabilizowanie państwa polskiego".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0