Barbara Nowak zaatakowała szkołę, która wsparła transpłciowego ucznia

Barbara Nowak znowu w akcji. Szkoła wsparła transpłciowego ucznia

Źródło zdjęć: © Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.06.2022 12:30

Uczeń technikum poprosił nauczycieli, by zwracali się do niego imieniem innym niż to, które ma zapisane w metryce. Większość pedagogów nie miała z tym problemu. Niestety jedna z nauczycielek doniosła o sprawie Barbarze Nowak.

Historię transpłciowego ucznia opisuje portal Miasto Pociech w artykule zatytułowanym Barbara Nowak zaatakowała szkołę, która wsparła transpłciowego ucznia. Bohaterem tekstu autorstwa Anny Kolet-Iciek jest Tomek, który uczęszcza do pierwszej klasy technikum w jednej z podkrakowskich miejscowości. Chłopak od wielu lat zmagał się z problemem własnej tożsamości płciowej.

Tomkowi pomogła terapeutka z publicznej poradni. Psycholog wydała opinię, aby nauczyciele zwracali się do dziecka używając męskich zaimków, bo z taką płcią się identyfikuje. Wśród wskazówek znalazło się również polecenie, aby Tomkowi zapewnić życzliwą i akceptującą atmosferę w szkole, czuwać nad relacjami z rówieśnikami i zatroszczyć się o jego komfort w sytuacjach związanych z przebieraniem się.

Szkoła wsparła transpłciowego ucznia

Z opinią psycholog zapoznał się dyrektor szkoły. Jego reakcję można ocenić jako wzorową - przesłał dokument do pedagogów i poprosił, aby stosowali się do zawartych w nim wskazówek. Większość nauczycieli nie miała z tym problemu. Tomek mógł również liczyć na wsparcie ze strony innych uczniów, którzy zaakceptowali, że ich kolega nie identyfikuje się z płcią przypisaną przy urodzeniu.

Donos do kuratorium

Jedna z nauczycielek poinformowała o sprawie Tomka małopolską kurator oświaty, która jest znana z awersji do osób nieheteronormatywnych. Barbara Nowak miała zadzwonić do szkoły, obśmiać opinię terapeutki, uznać ją za niezgodną z prawem i powiedzieć, że szkoła nie musi się do niej stosować - podaje portal Miasto Pociech.

Miasto Pociech poprosiło Barbarę Nowak o komentarz. W piśmie z małopolskiego kuratorium czytamy, że "opinia psychologa nie może stanowić dokumentu determinującego płeć metrykalną. Do momentu zmiany płci metrykalnej w odpowiednim postępowaniu, organy publiczne - w tym dyrektorzy szkół i nauczyciele, związani są treścią aktu urodzenia dziecka i zawartymi w nim informacjami".

trwa ładowanie posta...

Trudno było się spodziewać w tej sytuacji empatii ze strony Barbary Nowak. Małopolska kurator oświaty nazywa uczestników Marszu Równości "neomarksistami", kpi z toalety dla uczniów niebinarnych i transpłciowych, odradza chodzenia na uwspółcześnioną wersję Dziadów, zakazuje zabawy na Halloween. Więcej absurdalnych cytatów Barbary Nowak znajdziecie w tekście mojego redakcyjnego kolegi.

Mama Tomka czuje żal do nauczycielki, która doniosła o sprawie Barbarze Nowak. W przyszłym roku chłopiec przejdzie pierwszą operację korekty płci.

Źródło: miastopociech.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Belfer,zgłoś
Baba jest szurnięta co nie zmienia faktu, że jak ktoś chce by go nazywano inaczej to niech zacznie od zmiany swoich danych osobowych i dokumentów, a nie wymusza na innych, niż nazywali go inaczej niż się faktycznie nazywa - zwłaszcza w istytucjach publicznych i oficjalnych pismach. Sprawa oczywista jak i prosta jak konstrukcja gwoździa.
Odpowiedz
11Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Jaay,zgłoś
I bardzo dobrze Pani Kurator. Precz z indoktrynacją dzieci!
Odpowiedz
13Zgadzam się19Nie zgadzam się
do lekarza z nią
Odpowiedz
8Zgadzam się11Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 4