trendy
Jeśli Uberem kieruje osoba niebinarna lub kobieta, może odmówić kursu mężczyźnie
Barbara Nowak zabrania Halloween xD

Barbara Nowak zabrania Halloween, bo tak. Szkoda, że nie zabroniła religii 🤷

Źródło zdjęć: © Twitter.com, AKPA, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,29.10.2021 12:35

O nie, nadchodzi niedobre i złe Halloween. Szybko, Barbaro Nowak, zrób coś! No i zrobiła - zakazała dzieciom bawić się na dyskotece szkolnej z okazji Halloween xD

bFFwGOWH

Już za chwilę rozpocznie się to "okropne, złe i satanistyczne święto"… Tak, 31 października będziemy obchodzić (albo też nie) Halloween.

Z najbardziej przerażających rzeczy: Barbara Nowak kontratakuje

Jak podaje strona "Miasto Pociech", dzieci w jednej ze szkół w Krakowie miały się bawić na "balu halloweenowym". Do balu nie doszło, bo ktoś zadzwonił ze skargą do Kuratorium Oświaty.

bFFwGOWJ

Szkoła Podstawowa nr 34 miała zorganizować godzinny bal z przebierankami i słodyczami. Któremuś rodzicowi ten pomysł nie przypadł do gustu, a cała sprawa poszła wyżej. A że w Małopolsce kuratorem oświaty jest Barbara Nowak, to… wychowawca dostał rozkaz, aby nie doszło do zabawy. Bo wielka kurator aktywnie walczy z... ze wszystkim.

Szanowni Państwo,

w związku z interwencją ze strony Kuratorium Oświaty spowodowaną telefonem jednego z Rodziców, nie odbędzie się klasowe Halloween. Przekażę tę informację dzieciom na dzisiejszej lekcji.

Taką informację otrzymali rodzice. Strona opublikowała także komentarz Natalii Nazim, mamy uczennicy z rzeczonej klasy:

bFFwGOWL

Córka bardzo cieszyła się na ten bal, miała już przygotowane przebranie. Jest jej przykro, że zabawa została odwołana, zresztą jej koleżankom również. Nie wiem, jak teraz wytłumaczę córce, dlaczego w szkole nie może odbyć się impreza halloweenowa i co jest w tym złego, skoro co roku w domu sami organizujemy podobne zabawy.

Moja córka, w ramach protestu, pójdzie jutro do szkoły w przebraniu. Nie możemy się dać tak stłamsić.

Pani Natalia wspomniała także o innej sytuacji, gdzie tęczowa parasolka, symbol Erasmusa, musiała zostać usunięta przez kuratorium.

Nowak słynie z "ciekawych" wypowiedzi

Pod koniec września Pani kurator przekazywała na Twitterze, że "wycofanie się z ustawy anty LGBT oznacza przekreślenie pamięci o Polakach" - cokolwiek to oznacza. Wcześniej też uważała, że sukcesem edukacji jest "śmierć przez rozstrzelanie". A na deser: porównała pandemię (czego?) do... bolszewików xD

Dlaczego ktoś ma problem ze zwykłą zabawą?

Dodam: z nieobowiązkową zabawą dla dzieci. Jeżeli komuś się to nie podoba lub jego światopogląd na to nie pozwala, to nie musi posyłać na nią swojego dziecka.

Rozumiem też, że gdyby jakiś rodzic poskarżyłby się na lekcje religii, to Barbara Nowak od razu zlikwidowałaby ten przedmiot, tak?

bFFwGOWR

Bo nadal szukam sensu: jest problem z zabawą, ale gdy uczniowie słuchają rzeczy przeczących biologii na religii, to już… jest okej? Chciałbym zobaczyć kompromis: brak Halloween dla dzieci, ale też religia wyniesiona poza szkołę. To niestety nie przejdzie, a szkoda.

P.S. Na przekór małopolskiej kurator, pokazujemy kilka fajnych rzeczy na łamach Vibeza: m.in. jakie przebranie z pop kultury powinniście rozważyć, tutoriale makijażowe czy przerażające filmy, które musicie zobaczyć o północy!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
UFO istnieje? Kongres odkrywa tajemnice Pentagonu i streamuje na YouTube