lGBT+
Jennifer Lopez wystąpiła ze swoim dzieckiem. Emme jest osobą niebinarną?
Disneyland zmienia się i idzie w stronę inkluzywności!

Disney zmienia PARKI ROZRYWKI pod inkluzywność 🤗

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.07.2021 11:55

Szykujmy się na kolejną inbę? Disneyland usunął ze swojego codziennego powitania jedno określenie. Internauci nie są pewni, dlaczego to się stało

bFPdAAxv

W Stanach Zjednoczonych wszystkie przybytki związane z Disneyem są uwielbiane. Można byłoby wręcz powiedzieć, że tamtejsze parki rozrywki mają swój following jak swoisty kult.

Bo kto nie kocha Disneya? Albo inaczej: kto w przeszłości nie oglądał Myszki Miki czy Kaczora Donalda? A taki park jest najlepszą formą zobaczenia na żywo swoich idolów z dzieciństwa.

Inba z Disneylandem o równość?

Od dekad nocny pokaz fajerwerków w Disneylandzie w Kalifornii i na Florydzie rozpoczynał się wstępem:

bFPdAAxx

Dobry wieczór, panie i panowie, chłopcy i dziewczęta, marzyciele w każdym wieku

Brzmi normalnie? Pewnie — szczególnie, że ten sam tekst był powtarzany przez dziesięciolecia. A kiedyś poprawność polityczna wyglądała inaczej. Poglądy się zmieniają, tak samo, jak spojrzenie na społeczeństwo.

W poprzednią środę coś się zmieniło. Pokaz fajerwerków po pandemii COVID zaczął się nowym, a raczej zmienionym, powitaniem:

bFPdAAxz


Dobry wieczór, marzyciele w każdym wieku

Tak, nowe powitanie jest pozbawione określeń płci. Według Deadline ta aktualizacja zostanie wprowadzona także do innych parków rozrywki, w tym do Disneylandu w Tokio.

bFPdAAxF

Internauci zareagowali na zmiany… różnie

bFPdAAxG

Ktoś ma ból czterech liter, ponieważ Disney idzie z biegiem czasu. ”O nie, jesteśmy zgubieni, wymrzemy przez to, że w parku rozrywki nie mówi się chłopcy i dziewczęta”. Że ktoś ma siłę, aby pisać takie rzeczy.

To nie jedyna zmiana w parkach Disneya

Jeżeli ominęły Was ostatnie newsy, to Disney jest też w trakcie uaktualniania lub usunięcia przestarzałych i obraźliwych treści w swoich filmach. Kuba wcześniej pisał o zmianach na Ulicy Sezamkowej, gdzie do obsady dołączyły postacie reprezentujące LGBTQ+.

Korporacja wprowadziła także zmiany w regulaminach dla swoich pracowników. Od teraz ograniczenia w ubiorze oraz restrykcje co do fryzur czy pokazywania tatuaży zostały poluzowane.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Gall Anonim,zgłoś
Co jest z ludźmi nie tak
Odpowiedz
0
like
1
dislike
Komentarze (1)
arrow
Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok. Czy to koniec uchwał anty-LGBT?