Para gejów z córką dołączyła do "Ulicy Sezamkowej"

"Ulica Sezamkowa" świętuje Miesiąc Dumy. Dwóch ojców i córka dołączyli do obsady

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.06.2021 09:25

Do legendarnego programu dla dzieci dołączyli nowi bohaterowie. Dzięki nim społeczność LGBTQ+ wreszcie otrzymała swoich reprezentantów w "Ulicy Sezamkowej". Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, kiedy muppety otwierają się na różnorodność.

W najnowszym odcinku "Ulicy Sezamkowej", który był poświęcony Dniu Rodziny, wprowadzono nowe postaci. Jak donosi "CNN" jest to para gejów z córką, a ich pojawienie się wnosi różnorodność do kultowego programu dla dzieci, który w Stanach Zjednoczonych jest emitowany od 1969 roku. Występ nowych bohaterów możecie obejrzeć we fragmencie wideo, jaki udostępniono na YouTube.

– Ulica Sezamkowa zawsze była miejscem przyjaznym dla różnorodności i integracji – stwierdził współreżyser odcinka, Alan Muraoka. – Jestem bardzo podekscytowany mogąc przedstawić brata Niny, Dave'a, jego męża Franka oraz ich córkę Mię. [...] Miłość to miłość. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi mogąc przywitać tę wyjątkową rodzinę pośród reszty bohaterów tworzących Ulicę Sezamkową.

trwa ładowanie posta...

"Ulica Sezamkowa" coraz częściej porusza aktualne tematy polityczne i społeczne

To fantastycznie, że "Ulica Sezamkowa" uczy najmłodszych widzów nie tylko czytania i liczenia, ale i TOLERANCJI oraz zwiększa świadomość na temat mniejszości. W odcinkach show były już poruszane tematy uzależnień czy głodu. W lutym informowałem Was, że do programu dołączyli Elijah i jego syn Wes, którzy stali się pierwszymi czarnoskórymi muppetami w tym serialu dla dzieci.

Explaining What is Race? | #ComingTogether

Czym jest "Ulica Sezamkowa"?

Jeśli ktoś z Was zastanawia się, dlaczego to ważne, że akurat "Ulica Sezamkowa" promuje tolerancję dla różnorodności i miłość bez wyjątków, to tłumaczę, iż chodzi o program, który jest ikoną popkultury (zdobył 167 statuetek Emmy oraz 8 Grammy). Słynne muppety – jak Kermit, Elmo, Wielki Ptak czy Ciasteczkowy Potwór – od dziesięcioleci są dziecięcymi idolami na całym świecie.

Dzięki temu, na co zdecydowali się twórcy programu z okazji Dnia Rodziny, dzieci z małżeństw nieheteronormatywnych mogą wreszcie utożsamiać się z bohaterami, których oglądają na ekranie telewizora.

Skoro jesteśmy przy temacie Miesiąca Dumy, przeczytajcie przewodnik Ani po wszystkich flagach społeczności LGBTQ+.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1