CV osób niebinarnych są częściej pomijane podczas rekrutacji
Amerykańscy badacze sprawdzili, czy osoby niebinarne są dyskryminowane przy poszukiwaniu nowej pracy. Wnioski nie napawają optymizmem. Osoby z zaimkami oni/one są częściej lekceważone przez pracodawców.
Szacunkowo 1,2 mln członków społeczności LGBTQ+ w USA identyfikuje się jako osoby niebinarne. Posługują się zaimkami they/them, czyli oni/ich. Większość z tej grupy stanowią osoby poniżej 30. roku życia. Oznacza to, że dopiero zaczynają karierę zawodową. Raport portalu Business.com ukazuje skalę trudności, z którymi osoby niebinarne mierzą się na rynku pracy.
Podobne
- 10 dni płatnego urlopu. Benefit dla osób transpłciowych i niebinarnych
- Jak szukać pracy z pomocą AI? Popularne błędy i złote rady [WYWIAD]
- Dylematy współczesności, czyli jak zwracać się do osób niebinarnych?
- USA wydało pierwszy paszport dla osób niebinarnych. Płeć jest oznaczona jako X
- Ane Ratownica o niebinarności: Za chwilę będzie jogurt dla niebinarnych
Autorzy badania przeprowadzili ankietę online wśród 409 dorosłych Amerykanów, którzy identyfikują się jako osoby niebinarne. Uczestnicy mieli od 18 do 60 lat, a mediana wieku wyniosła 24 lata. Osoby pochodziły z 45 stanów USA i Dystryktu Kolumbii.
USA. Osoby niebinarne są dyskryminowane w procesie rekrutacji
Badanie składało się z trzech części. Pierwsza polegała na zebraniu opinii od ankietowanych dotyczących tego, w jaki sposób tożsamość płciowa przekłada się na poszukiwanie pracy i doświadczenia w firmie. Ponad 80 proc. odpowiedzi wskazało, że identyfikacja jako osoba niebinarna wpływa negatywnie na proces rekrutacji. 51 proc. ankietowanych stwierdziło, że ich tożsamość wpływa niekorzystnie na warunki pracy.
Następnie autorzy raportu wysłali dwa CV w odpowiedzi na 180 ogłoszeń o pracę (po 90 ofert na kandydata). Oba życiorysy były identyczne z wyjątkiem tego, że jeden zawierał zaimki oni/ich, a drugi nie. Okazało się, że życiorys osoby niebinarnej otrzymał mniejszą liczbę zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne.
Potem autorzy raportu skontaktowali się z działami HR, aby poznać powody, dlaczego aplikacja z zaimkami oni/ich spotkała się z mniejszym zainteresowaniem. Badacze zetknęli się z menedżerami, którzy byli jawnie uprzedzeni wobec osób niebinarnych. Spośród 850 pracowników działu rekrutacji tylko 69 proc. chciałoby przeprowadzić rozmowę z osobą, która wpisała do CV zaimki oni/ich.
Źródło: Business.com
Popularne
- Ashton Hall - kim jest i na czym polega jego poranna rutyna?
- Jak wygląda donut Julii Żugaj? Detektywi z TikToka znów w akcji
- Bagi rusza z nowym projektem. "Chcemy dostarczać najlepszy content"
- Korea Północna zamknęła granice przez OjWojtka? Influencer reaguje
- Mini Majk ma problemy w związku? "Widocznie nie pasujemy do siebie"
- Nie ustąpiła miejsca dziecku. Jej życie zmieniło się w piekło?
- Budda wypuścił limitowany merch. Cena robi wrażenie
- Pogodynek zaskoczył prognozą w stylu Doechii. "Zarapował" "Anxiety" na antenie
- Alan Kwieciński z FAME MMA wydał oświadczenie. "Przeprowadzimy testy na ojcostwo"