społeczeństwo
Osoby transpłciowe komentują transfobiczne wypowiedzi Kaczyńskiego: "Twój czas się kończy"
ksiądz pedofil, adwokatka zarzuty

Chcieli badać tożsamość seksualną molestowanego przez księdza mężczyzny. Adwokatka usłyszała zarzuty

Źródło zdjęć: © canva, twitter
Anna RusakAnna Rusak,21.06.2022 13:45

Janusz Szymik oskarżył księdza z Międzybrodzia Bialskiego o molestowanie seksualne. Adwokatka księdza chciała badać tożsamość seksualną pokrzywdzonego. Teraz usłyszała zarzuty.

bFQzclTT

Może pamiętacie jeszcze sprawę Janusza Szymika, który pozwał do sądu kurię bielsko–żywiecką. Mężczyzna oskarżał proboszcza z Międzybrodzia Bialskiego o molestowanie, gdy ten był jeszcze dzieckiem.

Teraz sprawa wróciła, bo wszczęto postępowanie w sprawie pełnomocniczki bielskiego biskupa Romana Pindla. Adwokatka miała już usłyszeć zarzuty.

Kuria chciała badać tożsamość seksualną ofiary molestowania

Dla porządku przypomnijmy, że wcześniej kuria nie zgodziła się na zawarcie ugody, a jej prawniczka chciała do sprawy dołączyć opinię seksuologa. On miałby sprawdzić tożsamość seksualną pokrzywdzonego i sprawdzić, czy nie "czerpał korzyści z tej relacji".

bFQzclTV

Już wtedy stanowisko mecenaski nie spodobało się Państwowej Komisji do spraw Pedofilii. Twierdziła, że prawniczka naruszyła etyczne zasady wykonywania zawodu. Więcej szczegółów dotyczących tej sprawy, znajdziecie w naszym poprzednim tekście.

Adwokatka usłyszała zarzuty

Jak informuje portal Onet, mecenaska Anna Englert, która miała być pełnomocniczką biskupa, otrzymała wniosek, który miał podjąć w stosunku do niej "czynności sprawdzające". W sprawie adwokatki miało zostać wszczęte postępowanie.

bFQzclTX

Onet informuje, że pomocniczka miała już usłyszeć zarzuty dyscyplinarne. Działania mec. Englert miały naruszać etykę adwokacką i poszanowanie godności pokrzywdzonego Janusza Szymika.

Adwokatka nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że wnioski miały nie dotyczyć dziecka, tylko osoby starszej, a całą odpowiedź na rzeczony pozew, w którym znajdowały się zalecenia badania tożsamości seksualnej ofiary, miał być według niej zaakceptowany przez bielską kurię.

Ostatecznie mecenaska wycofała swój wniosek. Miejmy nadzieję, że sprawa zakończy się pomyślnie dla pokrzywdzonego i w końcu dostanie swoje zadośćuczynienie. Przy okazji przypominamy, że ofiara gwałtu nigdy, przenigdy nie jest winna, a jej tożsamość seksualna nie jest w ogóle istotna.

Źródło: Onet: https://wiadomosci.onet.pl/tylko–w–onecie/kuria–chciala–badac–orientacje–ofiary–ksiedza–pedofila–zwrot–w–sprawie/30y6dk4

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jaay,zgłoś
Szkoda prawnika. Kolejna ofiara ideologii LGBT.
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Dziad z Twittera fotografuje z ukrycia dziewczynę, przy okazji promuje Aborcyjny Dream Team