trendy
Google będzie miało swój ChatGPT. Kiedy się pojawi?
Ogilvy zakazuje retuszowania zdjęć

Agencje reklamowe mówią "NIE" dla retuszu zdjęć. Influencerzy mają być autentyczni

Źródło zdjęć: © Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.04.2022 09:00

Ogilvy jest jedną z największych agencji reklamowych, która posiada siedziby na całym świecie. Dla brytyjskiej firmy najważniejsza jest autentyczność. W związku z tym koncern nie zamierza współpracować z influencerami, którzy retuszują zdjęcia ciała lub twarzy.

Retuszowanie zdjęć to praktyka, którą stosuje wiele influencerek i influencerów. Z radykalnym poprawianiem zdjęć swojego ciała nie kryje się Kim Kardashian. Na łamach Vibez opisywaliśmy wpadkę Patrycji MołczanowTeamu X, która w wyniku nieudanego retuszu "straciła nogę". Poprawianie swojego ciała na zdjęciach kreuje nierealny ideał piękna, a tego nie zamierza promować agencja kreatywna Ogilvy.

Ogilvy tłumaczy, że praktyka retuszowania ciała lub twarzy na potrzeby mediów społecznościowych szkodzi zdrowiu psychicznemu. W związku z tym agencja w Wielkiej Brytanii nie będzie już współpracować z influencerami, którzy zniekształcają lub retuszują zdjęcia swoich ciał lub twarzy w kampaniach marek, z którymi współpracują. Klientem agencji jest m.in. Dove.

trwa ładowanie posta...

Influencerzy muszą być autentyczni

Influencer marketing jest bardzo popularną formą promocji w mediach społecznościowych, w której korzysta wiele marek. Rahul Tutis z Ogilvy podkreślił, że w influencer marketingu istotna jest autentyczność, jednakże teraz do internetu trafia wiele zainscenizowanych materiałów, które są szkodliwe dla użytkowników mediów społecznościowych.

Naszym obowiązkiem jako marketerów, agencji i marek jest dbać o następne pokolenie, aby nie dorastało z tymi samymi rzeczami, które widzimy teraz.

- Rahul Tutis

Ogilvy konsultuje nowe zasady z markami, tak aby zakaz retuszowania zdjęć zaczął działać od maja. Nowa polityka agencji zbiega się w czasie z działaniami brytyjskiego rządu, który pracuje nad ustawą o cyfrowym obrazie ciała. Gdyby prawo weszło w życie, a obecnie ustawa jest w trakcie drugiego czytania w parlamencie, influencerzy mieliby obowiązek ujawniać edytowane treści.

trwa ładowanie posta...

Zakaz retuszowania zdjęć - jak Ogilvy będzie go egzekwować?

Ogilvy nie będzie współpracować z influencerami, którzy retuszują zdjęcia swojej twarzy lub ciała, ale umożliwi edycję materiałów pod kątem jasności lub kontrastu. W Wielkiej Brytanii będą egzekwowane standardy filtrów kosmetycznych ASA. Agencja użyje autorskiego programu InfluenceO, który wykrywa, kiedy zdjęcie zostało wyretuszowane.

Titus ma nadzieję, że nowa polityka Ogilvy "wywoła reakcję łańcuchową" w branży. On sam uważa, że nie stanie się to natychmiast. - Mówimy o cofnięciu o 10 lat zachowań w mediach społecznościowych i nie stanie się to w ciągu dwóch miesięcy. Wiemy, że to, co wdrożymy, nie przyniesie żadnych bezpośrednich korzyści przez najbliższe pięć lat. To za duży projekt.

Źródła: Wirtualne Media/The Drum

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Lucky Girl Syndrome opanowało TikToka. Przepis na szczęście?