trendy
Latwogang wydał piosenkę. To na pewno nie diss na Mini Majka
Striptiz z trumnami

Rosjanie chcieli zareklamować usługi pogrzebowe. Wyszedł im wstęp do filmu 18+

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,03.02.2022 13:27

Pewien dom pogrzebowy z Rosji przekroczył granicę przyzwoitości w reklamie. Firma wynajęła roznegliżowane modelki do mocno zmysłowej sesji zdjęciowej. Kobiety użyły trumien jako rekwizytów.

Niektóre firmy wyznają zasadę, że nieważne jak mówią, byleby mówili. W Polsce tego typu mottem kieruje się fabryka rajstop Adrian, która przeszła do historii jako prekursor nekromarketingu. Na łamach Vibez opisywaliśmy również przypadek producenta alkoholu Wolf & Oak, który w komunikacji na Facebooku kładzie nacisk na wyeksponowanie roznegliżowanych ciał modelek.

Szczucie cycem było, jest i niestety będzie formą reklamy stosowaną przez marketingowców. Najświeższy przykład tego typu promocji znajdziemy w Rosji, gdzie spoty reklamowe domu pogrzebowego Horonim biją rekordy popularności w internecie. Firma wykorzystała kanały na Instagramie i TikToku, aby zwiększyć świadomość marki wśród odbiorców. Cóż, udało się, ale trudno powiedzieć, czy to dobrze, czy źle.

Striptiz z trumnami

W spotach reklamowych domu pogrzebowego Horonim występują kobiety przyodziane w skąpą, erotyczną bieliznę i wysokie szpilki. Sesja zdjęciowa odbywa się w pomieszczeniu stylizowanym na gotycką świątynię. Kobiety wykazują niezdrowe zainteresowanie trumną, do której wchodzą, wiją się w niej i ocierają o jej brzegi swoimi ciałami. Materiał wygląda tak, jakby Drakula przebranżowił się na producenta porno.

trwa ładowanie posta...

Do nagrania jest dołączony opis pochodzący od firmy Horonim. Dom pogrzebowy informuje, że "dysponuje własną kadrą wykwalifikowanych agentów, którzy kontrolują organizację pogrzebu na każdym etapie - od papierkowej roboty po ceremonię pogrzebową".

trwa ładowanie posta...

Nie wiem jak wy, ale ja nie znajduję w tej kampanii niczego związanego z usługami pogrzebowymi - jest to ponury przykład przedmiotowego traktowania kobiet w reklamie. Według zagranicznym mediów osobą odpowiedzialną za kampanię jest 29-letni menedżer odpowiadający za media społecznościowe Horonim, Albert Mazzafarov.

Nie wiadomo, czy rosyjskie władze podejmą jakiekolwiek kroki prawne wobec marketingowców kreatywnych inaczej.

Striptiz z trumnami
Striptiz z trumnami (Instagram)
Striptiz z trumnami
Striptiz z trumnami (Instagram)
Striptiz z trumnami
Striptiz z trumnami (Instagram)

Źródło: New York Post

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Jak wyglądać na obrzydliwie bogatego? "Sukcesja" daje lekcje cichego luksusu