Afganistan: talibowie banują TikToka, bo jest "promuje przemoc"
Talibowie ogłosili bana TikToka i mobilnej gry PUBG w Afganistanie. Powodem miało być "promowanie przemocy".
Apka została zbanowana (tymczasowo lub permanentnie) w m.in. Indonezji, Bangladeszu, Azerbejdżanie, Pakistanie oraz w Syrii. A teraz przyszedł czas na Afganistan, który trwa pod rządami talibów:
- Taneczny DJ podbija TikToka. Ta zabawka to hit
- Kim jest Khaby Lame? Milczący i ROZCZAROWANY fenomen TikToka
- Dablony to nowa obsesja TikToka. Czym jest trend dabloons?
- Czy Chiny szpiegują przez TikToka? USA chce zakazać TikToka urzędnikom
- Timothée Chalamet jest crushem dla połowy TikToka. Druga połowa pyta, dlaczego?
Afganistan: TikTok zbanowany przez "przemoc"
Jak podaje m.in. agencja Khaama Press, talibowie ogłosili, że w najbliższym czasie aplikacja TikTok oraz gra mobilna PUBG mają zostać zbanowane w Afganistanie.
Ministerstwo Telekomunikacji na spotkaniu z przedstawicielami sektora bezpieczeństwa oraz przedstawicielem administracji odpowiedzialnej za egzekwowanie prawa szariatu podjęło decyzję o zbanowaniu w Afganistanie w ciągu 90 dni gry PUBG. TikTok ma zostać zdjęty w miesiąc.
Powód? Obie aplikacje mają "promować przemoc" oraz "wprowadzać młodzież w błąd".
Mobilne PUBG jest niesamowicie popularną grą mobilną opartą na modelu battle royale. Genialny tytuł w niektórych krajach przebija swoją popularnością nawet "Fortnite". I Afganistan ma być trzecim krajem, który zakazuje go - tuż po Pakistanie i Indiach.
Ale z czym do kogo… VPN rozwiązaniem
Pamiętajcie o jednej, cudownej rzeczy: VPN nadal pozwala na obejście najróżniejszych barier. Tych, które zostały narzucone przez państwo, jak i tych związanych z blokadami regionalnymi.
Każdy, kto chce np. skorzystać z Facebooka w Chinach, musi skorzystać z VPN-a, aby obejść państwowe blokady. Ale da się? Oczywiście, że się da i jest to dziecinnie proste. Trzeba tylko pamiętać o konsekwencjach, które reguluje prawo krajowe,
Afganistan pod rządami talibów
Talibowie, którzy przejęli władze w Afganistanie w sierpniu 2021, wprowadzają kolejne ograniczenia dla poglądów liberalnych oraz udziału kobiet w życiu publicznym.
Pamiętajcie, że od przejęcia władzy przez talibów, kobietom zostały zabrane podstawowe prawa. Ba! Nie mogą one nawet grać w serialach - to opisywał Kuba w listopadzie. Afganistan jest obecnie jedynym poza Iranem krajem, gdzie istnieje obowiązek zasłaniania włosów przez kobiety niezależnie od ich wyznania.
A niedawno pisaliśmy o uczennicach szkół średnich, które domagają się dostępu do edukacji na równi z mężczyznami. Oficjalnie talibowie nie zabronili Afgankom dostępu do edukacji. Według stanowiska rządzących, kobiety mają prawo do nauki, a ewentualne zakazy działania dla żeńskich placówek są raczej "przerwą techniczną". Zajęcia mają zostać wznowione po tym, jak talibowie wdrożą reformę edukacji, która miałaby dostosować program nauczania do "islamskich reguł". Oczywiście według tej wersji interpretacji islamu, jaką propagują talibowie.
- Laluna wraca do walk w Fame MMA. "Gdzie jest Nitro i Wardęga?"
- Mortalcio i Kartonii ROZSTALI SIĘ! Dlaczego?
- Hot Chip Challenge. Gastrolog: "To rodzaj masochizmu" [WYWIAD]
- "Twoje 5 Minut 2". Kim są uczestnicy? Podglądamy ich social media
- "The Last of Us". Odcinek 3. Nie jesteście na to gotowi
- Ks. Roman Kneblewski zestawił WOŚP z hitlerowską propagandą
- Czy hybrydy na paznokciach są bezpieczne? Naukowcy alarmują
- Life Balance Congress. "Rytuał płacenia" podbija TikToka
- Mąka ze świerszczy w polskich sklepach. Ekożywność przyszłości?