Taneczny DJ podbija TikToka. Zabawka “remiksująca” dźwięki to hit

Taneczny DJ podbija TikToka. Ta zabawka to hit

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Smyk, TikTok
Oliwier NytkoOliwier Nytko,25.01.2023 18:00

Polscy tiktokerzy ruszyli do sklepów z zabawkami dla dzieci, by nagrywać tam filmiki. Taneczny DJ stał się hitem na Zachodzie, a powoli także w Polsce. Prosta zabawka, która potrafi przekształcić dowolny dźwięk w muzykę, teoretycznie dedykowana jest malutkim dzieciom, ale - jeśli wierzyć nagraniom na TikToku - podniecają się nią głównie dorośli. Dlaczego?

Kiedyś mówiono, że klocki LEGO są dobre dla osób maksymalnie do 13. roku życia. A teraz rynek zabawek dla dorosłych rozwija się szybko i takie produkty nikogo już nie dziwią. Bywa, że czasem już nie wiadomo, czy dany produkt jest dedtkowany najmłodszym czy dorosłym. Tak było z np. Hot Wheels.

Teraz serca młodszych i starszych klientów podbija Taneczny DJ. Zabawka - z pozoru dla malutkich dzieci - stała się hitem TikToka. O co chodzi?

Taneczny DJ remiksuje dźwięki i jest hitem na TikToku

Przez TikToka przewijają się nagrania z zabawką, która przetwarza dowolny dźwięk i go "remiksuje".

trwa ładowanie posta...

Wciskamy odpowiedni przycisk, zabawka prosi nas o wypowiedzenie dowolnego słowa lub krótkiego zdania, które ma "zremiksować". Tak naprawdę podkłada pod nasz krótki tekst dźwięk i tworzy mini piosenkę. I tyle. Niby banalna funkcja, ale ta zabawka rozkochała sporą część użytkowników chińskiej platformy. Szok, że coś tak prostego zbiera taką popularność.

Niekiedy remiksy są przedziwne, czasem sprawiają wrażenie, jakby zabawka specjalnie tworzyła "creepy" wersję dźwięków.

Zobaczcie nagrania od polskich użytkowników TikToka.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Ba! Zagraniczna część platformy też kipi od contentu z remiksującym DJ-em:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Taneczny DJ od Fisher-Price. Gdzie kupić remiksującą zabawkę z TikToka?

Jeżeli mowa o oryginalnej zabawce, od której rozpoczął się ten szał na TikToku, to mamy do czynienia z modelem o nazwie Taneczny DJ od marki Fisher-Price.

Cytując polski opis producenta, jest to "interaktywna muzyczna zabawka, która zapewnia najlepszą imprezę - powiedz coś, a on to powtórzy, przerabiając na krótką, zabawną piosenkę!".

W krajach angielskojęzycznych zabawka ta się zwie DJ Bouncin' Beats. Szkoda, że w Polsce nie pomyślano o współpracy z jakimś DJ-em, Young Leosią czy innym Cypisem.

trwa ładowanie posta...

Cena? 299 zł. Niemało.

Zabawka jest dostępna w większości sklepów typu Smyk. Cena jest sroga, dlatego większość osób, które chcą przetestować Tanecznego DJ robi w sklepie. Ciekawe, czy trend pójdzie tak daleko, że sklepy sieci Smyk zaczną narzekać na tłumy użytkowników TikToka, którzy jęczą czy używają kontrowersyjnych słów stojąc przed regałem z zabawkami dla niemowląt.

Taneczny DJ | AD

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 10
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 115
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 7