Talibowie zakażą muzyki?

Afgańczycy dostali bana na muzykę w miejscach publicznych... A kobiety? Na wychodzenie z domów

Źródło zdjęć: © YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,27.08.2021 16:21

Poznaliśmy nowe ograniczenia, które mają zostać wprowadzone przez talibów. Szykuje się powrót do starych i ciemnych czasów? Wszystko na to wskazuje.

Sytuacja w Afganistanie została minimalnie uspokojona. W sensie, nic dobrego z tego nie wyjdzie, nie ma się z czego cieszyć. Początkowo nowe władze chciały się pokazać jako "otwarte i zabawowe", co opisywał Kuba. To była jednak tylko przykrywka. Ktoś spodziewał się czegoś innego po takich fanatykach, jakimi są talibowie?

Lider talibów: ban na muzykę

W ostatnią środę pojawiło się ogłoszenie, a raczej sugestia od rzecznika, iż muzyka w miejscu publicznym będzie znowu zakazana. W wywiadzie z The New York Times, Zabihullah Mujahid powiedział:

Muzyka jest zakazana w islamie, ale mamy nadzieję, że uda nam się przekonać ludzi, aby nie robili takich rzeczy, zamiast ich do tego zmuszać.

Kobiety będą mogły wychodzić z domu same jedynie na "krótkie wyjścia"

Powraca też temat wychodzenia z domu bez tzw. mahrama czy też przyzwoitki/opiekuna. Ten sam rzecznik prasowy przekazał, iż kobiety mogą wychodzić bez opieki "do szkoły, biura, na uniwersytet lub do szpitala". Jednak wszystkie inne wycieczki, które będą trwać co najmniej trzy dni, będą wymagały mahrama.

Chcemy budować przyszłość, a zapomnieć o tym, co było w przeszłości

Zalecił także, aby kobiety zostały w domu podczas doprowadzania kraju do ładu przez siły talibów. Dlaczego? Dla "bezpieczeństwa" kobiet:

Nasze siły bezpieczeństwa nie są przeszkolone, jak postępować z kobietami i jak rozmawiać z kobietami. Dopóki nie będziemy mieli pełnego bezpieczeństwa (...) prosimy kobiety, aby zostały w domu.

Źródło: Fox News

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0