11-latek zdobył dyplom z fizyki. Jego kolejny cel to nieśmiertelność
Laurent Simons w wieku 11 lat uzyskał tytuł licencjata z fizyki na Uniwersytecie w Antwerpii. Chłopiec dokonał tego w ciągu roku, choć kurs był przewidziany na trzy lata. Poznajcie młodego geniusza z Belgii, o którym jeszcze nieraz będzie głośno.
Ostatnio w centrum uwagi mediów z całego świata znalazło się położone na belgijskim wybrzeżu miasto Ostenda. To właśnie stamtąd pochodzi Laurent Simons – genialne dziecko, którego mózg wydaje się być zapożyczony z alternatywnego wymiaru, gdzie wszyscy ludzie są potomkami Alberta Einsteina. Chłopiec jest świeżo upieczonym absolwentem studiów wyższych.
Podobne
- Młodzi biorą świat w swoje ręce. Relacja z Warsaw Model United Nations 2021
- Studenci z Katowic naskarżyli na uczelnię do sądu. Chcą powrotu do nauki zdalnej
- Kanapowi partyzanci reagują na animację nastolatki o Ukrainie: "Wstyd i hańba"
- Szkoła poprosiła chłopców o założenie spódniczek. "Ubrania nie mają płci"
- W Szkocji dzieci pójdą do szkoły, aby uczyć się o LGBTQ+. "Bardzo chrześcijańskie"
- Simons studiował fizykę od marca 2020 roku i ukończył kierunek z wynikiem 85 procent, co jest najwyższym wyróżnieniem - powiedział rzecznik Uniwersytetu w Antwerpii, dodając, że: - W tym roku uczęszczał również na kilka kursów z programu magisterskiego. Po lecie oficjalnie rozpocznie studia magisterskie.
Laurent Simons był bliski pobicia rekordu
Simons jest obecnie drugim najmłodszym absolwentem na świecie, zaraz za Michaelem Kearneyem, który w 1994 roku w wieku 10 lat uzyskał dyplom z antropologii na Uniwersytecie Południowej Alabamy.
Simons mógł ukończyć studia wcześniej, ale zrezygnował z nauki na Uniwersytecie w Eindhoven, gdy miał 9 lat, bo urzędnicy nie wyrazili zgody na przyznanie chłopcu tytułu absolwenta przed jego 10. urodzinami.
Laurent Simons - czym interesuje się młody geniusz z Belgii?
- Mnie nie interesuje, czy jestem najmłodszy - powiedział chłopiec dla belgijskiej gazety "De Telegraaf". - W tym wszystkim chodzi mi tylko o zdobywanie wiedzy. Dopasowałem dopiero pierwszy kawałek puzzla do układanki, której celem jest zastąpienie części ludzkiego ciała mechanicznymi odpowiednikami.
Laurent Simons podkreślił, że w studiowaniu najważniejsze są dwie rzeczy: zdobywanie wiedzy i jej stosowanie. - Aby osiągnąć drugi cel, chcę współpracować z najlepszymi profesorami na świecie, zajrzeć do ich mózgów i dowiedzieć się, jak myślą - tłumaczy 11-latek.
Chłopiec prowadzi z rodzicami konto na Instagramie, z którego zdjęcia wkleiłem do niniejszego artykułu. Laurenta followuje 70 tys. osób!
Popularne
- Oddany fandom Julii Żugaj. Na czym polega fenomen dziewczyny?
- Bracia Menendez wyjdą na wolność? Córka Erika przerywa milczenie
- Nastoletnia Julia popełniła samobójstwo. Jej oprawczyni nagrała "przeprosiny"
- Wege knajpa w Gdańsku serwuje "stek" z drukarki 3D. W menu mają też inne "mięsa"
- Wódka w saszetkach już w polskich sklepach. Zdjęcie obiegło sieć
- Beyoncé i Jay-Z tracą obserwatorów. Ludzie wierzą w teorie spiskowe
- Upadek Człowieka Lodu? Wim Hof latami skrywał tajemnicę
- Zatrzymanie P. Diddy'ego. Co łączy rapera z Justinem Bieberem?
- Budda oburzony zachowaniem dziecka. "To przegięcie pały"