Magdalena Biejat ze specjalnym wsparciem przed wyborami samorządowymi

Zaskoczenie w stolicy. Magdalena Biejat ze specjalnym wsparciem

Źródło zdjęć: © Piętka Mieszko / AKPA
Natalia Witulska,
18.03.2024 21:00

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Już w niedzielę 7 kwietnia odbędzie się pierwsza tura. Polki i Polacy wybiorą m.in. nowych prezydentów miast oraz miasteczek. W Warszawie o najważniejszy fotel walczy m.in. Magdalena Biejat z Lewicy. Polityczka pochwaliła się ważnym wsparciem.

Magdalena Biejat to polska polityczka, tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej, aktywistka oraz działaczka społeczna walcząca o prawa kobiet oraz mniejszości LGBT. Posłanka na Sejm IX kadencji, senatorka XI kadencji, od 2022 r. współprzewodnicząca partii Lewica Razem, od 2023 wicemarszałniki Senatu XI kadencji.

Magdalena Biejat jest jedną z kandydatek na prezydentkę Warszawy. Mimo że wiele osób nie dawało jej żadnych szans w walce z Rafałem Trzaskowskim czy Tobiaszem Bocheńskim, sondaże z poniedziałku 18 marca wskazują, że aktualna wicemarszałkini Senatu nie jest na przegranej pozycji. Dodatkowo polityczka pochwaliła się ważną notatką, na której były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski deklaruje, że odda na nią głos.

Aleksander Kwaśniewski wspiera Magdalenę Biejat

Walka o fotel prezydenta bądź prezydentki Warszawy trwa w najlepsze. Mimo że sondaże najwięcej szans dają Rafałowi Trzaskowskiemu z Koalicji Obywatelskiej, inni kandydaci oraz kandydatki nie zamierzają składać broni. Magdalena Biejat, polityczka reprezentująca Lewicę aktualnie w sondażach ma trzecie miejsce. Adrian Zandberg, przedstawiciel partii Razem podkreślił w mediach społecznościowych, że do wyborów jeszcze trzy tygodnie, więc wiele może się zdarzyć.

trwa ładowanie posta...

W poniedziałek 18 marca Magdalena Biejat pochwaliła się w mediach społecznościowych specjalnym wsparciem. Okazało się, że były prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski w niedzielę 7 kwietnia odda głos na przedstawicielkę partii Razem. Wicemarszałkini Senatu nie ukrywa zadowolenia z tego, że jej kandydaturę poparł tak ważny dla kraju polityk. Na platformie X napisała, że jest to dla niej zaszczyt.

Magdalena Biejat razem z Aleksandrem Kwaśniewskim
Magdalena Biejat razem z Aleksandrem Kwaśniewskim (Magdalena Biejat , X)

ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!

Magdalena Biejat kandydatką na prezydentkę Warszawy

Aleksander Kwaśniewski napisał specjalną notatkę z przekazem dla wyborców oraz wyborczyń z Warszawy. "Warszawa zasługuje na zastrzyk nowej energii. 7 kwietnia głosuję na Magdalenę Biejat" - napisał Aleksander Kwaśniewski. Zdjęcie poparcia na platformę X wrzuciła przedstawicielka lewicowej partii Razem.

Aleksander Kwaśniewski wspiera kandydaturę Magdaleny Biejat
Aleksander Kwaśniewski wspiera kandydaturę Magdaleny Biejat (Aleksander Kwaśniewski , X)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0