Burza pod postem Trzaskowskiego

Burza pod postem Trzaskowskiego. Jakie święta obchodzi prezydent?

Źródło zdjęć: © Wikipedia - Rafał Trzaskowski / Wikipedia
Natalia Witulska,
29.11.2023 11:15

Rafał Trzaskowski udostępnił post na X (Twitter). Prezydent Warszawy pokazał, jak będą wyglądały ozdoby świąteczne w stołecznym metrze. Zdjęcia odbiły się szerokim echem w internecie z nietypowego powodu.

We wtorek 28 listopada Rafał Trzaskowski uchylił mieszkańcom Warszawy rąbka tajemnicy. Na dwóch fotografiach pokazał, jak mniej więcej będą prezentować się ozdoby świąteczne w stołecznym metrze. Trudno powiedzieć, czy spodziewał się, że wesołymi zdjęciami wywoła burzę w sieci.

Rafał Trzaskowski i świąteczna Warszawa

Rafał Trzaskowski chciał tylko pokazać obserwatorom, jak będzie prezentowało się warszawskie metro w okresie świątecznym. Tymczasem większość komentarzy pod udostępnionym przez prezydenta postem jest bezlitosna. Obserwatorzy zastanawiają się, jakiego rodzaju święta dokładnie będzie obchodził polityk. Złośliwości nie brakuje na temat tego, że we wpisie brakuje słów o Bożym Narodzeniu.

Na udostępnionych przez Rafała Trzaskowskiego zdjęciach można zobaczyć coś, co przypomina bombki choinkowe. Widać również pewnego rodzaju śpiącą postać. Na razie jedyne co można robić, to spekulować. Niedługo zobaczymy ozdoby w całej okazałości.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Post Rafała Trzaskowskiego na X (Twitter) zobaczyło ponad 250 tys. osób. Gdy wejdzie się w sekcje komentarzy, te najbardziej popularne są złośliwe, prześmiewcze oraz pełne sarkazmu. Większość obserwatorów nabija się z ozdób, które będą przystrajały stolicę Polski. Dodatkowo wiele osób zastanawia się, o jakie święta chodzi Rafałowi Trzaskowskiemu, ponieważ w poście tego nie doprecyzował.

Komentarze pod postem Rafała Trzaskowskiego
Komentarze pod postem Rafała Trzaskowskiego (Internauci , Twitter)

Świąteczne kontrowersje Rafała Trzaskowskiego

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Rafał Trzaskowski wywołuje świąteczne kontrowersje. W 2021 r. na stołecznym plakacie bożonarodzeniowym nie znalazł się wizerunek Boga, co bardzo zdenerwowało prawicowych polityków. Patryk Jaki grzmiał wówczas na Facebooku, że nie wiadomo, jakiego rodzaju święta chce obchodzić Rafał Trzaskowski z mieszkańcami Warszawy.

Polityk Solidarnej Polski na plakacie Rafała Trzaskowskiego dopatrzył się nawet symbolu ośmiu gwiazdek. Jego zdaniem nie było przypadkiem, że na grafice znalazło się ich właśnie tyle.

trwa ładowanie posta...

"Plakat R. Trzaskowskiego i miasta na Boże Narodzenie. Nie ma tam żadnych symboli narodzenia Chrystusa. Natomiast jest 8 gwiazdek (5 w innym kolorze i 3 w innym). Tak nikt z Was się nie myli. Zamiast Świat Bożego Narodzenia Warszawa Platformy proponuje nam JE..Ć PiS. Dlatego zapomnijcie o kolędach, Kościele, latach wypracowanej przez przodków cywilizacji, kultury i o dobrym wychowaniu. Pamiętajcie, aby przy świątecznym stole jeśli ktoś nie jest za PO, aby mu krzyknąć WY****DAL. Takim barbarzyństwem plugawi dziś tradycje i historie tego wspaniałego miasta R. Trzaskowski z PO" - napisał Patryk Jaki w mediach społecznościowych.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 32
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 72
  • emoji smutek - liczba głosów: 25
  • emoji złość - liczba głosów: 56
  • emoji kupka - liczba głosów: 89
Naka,zgłoś
Święta są dla wszystkich. Nie sztuka Bogiem się wychwalać i czynić zło. Kolejne kościelne śluby, zdrady małżeński, dzielenie się państwową mamoną, wykorzystywanie stołków. Kościoły są ogólnie dostępne i można bez problemu modlić się i uczestniczyć na mszach. W marketach słuchamy kolend i procesje wiernych dozwolone i brawo. Na skwerach i przy ratuszach świecące postaci aniołków i zwierząt przy wielkiej choince. Tylko bez przesady.
Odpowiedz
0Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zofia,zgłoś
Krótko mówiąc... SKANDAL!!!
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Rozsądny,zgłoś
Po co promować byt fantastyczny, wymyślony przez człowieka, który ludzie nazwali sobie Bogiem? Święta mają łączyć wszystkich ludzi, a nie ich dzielić. Święta nie muszą być religijne. Japończycy przykładowo też obchodzą święta, ale nie w kategorii religijnej.
Odpowiedz
4Zgadzam się10Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 206
Komentarze (206)
Powrót