Streamer z Białorusi umarł podczas live'a

Umarł na oczach widzów. Zapłacili mu za wypicie butelki wódki

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
29.11.2023 12:30

Białoruski streamer podczas live'a dostał donejta, po którym zdecydował się wypić na hejnał butelkę wódki. Skutki okazały się opłakane.

Patostreamy to zjawisko popularne nie tylko w Polsce. Podczas nagrań na żywo ludzie awanturują się i upadlają w zamian za tzw. donejty, czyli pieniądze wpłacane przez widzów. Wraz z finansowym datkiem często pojawia się komentarz z prośbą o konkretne zadanie.

W Polsce jednymi z najbardziej rozsławionych patostreamerów są Daniel Magical wraz ze swoją matką Gohą, Rafatus oraz "Major" Suchodolski. Ten ostatni zmarł w czerwcu tego roku - nieoficjalnie mówi się, że przedawkował alkohol.

Podobny los spotkał streamera z Białorusi, który na transmisji live wypił na raz całą butelkę wódki.

Patostreamer z Białorusi umarł podczas live'a
Patostreamer z Białorusi umarł podczas live'a (canva)

Śmierć na żywo. Czy to zatrzyma patostreamy?

Białoruski streamer otrzymał w donejtach od widzów 10 tys. rubli, czyli ok. 450 zł (chociaż niektóre źródła podają, że było to jedynie 2 tys. rubli), co zachęciło go do wypicia na raz dużej ilości mocnego alkoholu. Po chwili przestał reagować i odpowiadać, a jego twarz zmieniła kolor na siny. Dopiero wtedy inni uczestnicy live'a i widzowie zorientowali się, że dzieje się coś złego. Mężczyzna wkrótce potem stracił przytomność. Nie udało się go uratować.

Patostreamy plagą internetu

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiadał, że "zajmie się" patostreamerami, lecz o zapowiadanej ustawie ni widu, ni słychu.

Temat prawnej regulacji szkodliwych transmisji zapewne jednak wkrótce powróci, a wszystko za sprawą ujęcia Kawiaqa i Tucznika, którzy odpowiedzą na całą listę zarzutów ze spowodowaniem obrażeń i naruszeniem nietykalności cielesnej oraz nieudzieleniem pomocy na czele.

Źródło: boop.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
RuskiKij,zgłoś
Jednego sasze mniej.Kiedy Zus wyśle podobne propozycje ukrom miszkającym w Polsce?
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)