Ukraiński tiktoker pokazał polskie produkty

Ukraiński tiktoker pokazał polskie produkty. Nie jest zachwycony

Źródło zdjęć: © X
Konrad SiwikKonrad Siwik,12.12.2023 14:45

Ukraiński tiktoker Mazur twierdzi, że produkty sprzedawane w jednym z tamtejszych sklepów pochodzą z polskiej pomocy humanitarnej. Internauci zwracają jednak uwagę, że towar równie dobrze mógł być sprowadzony przez właściciela sklepu.

Oleksandr Mazur to pochodzący z Ukrainy tiktoker, który dał się poznać polskiej publiczności za sprawą filmików nagrywanych niedługo po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Mężczyzna sam uczestniczył w działaniach zbrojnych. Wielokrotnie wyrażał swoją sympatię do Polaków i dziękował za pomoc.

trwa ładowanie posta...

Towar z pomocy humanitarnej sprzedawany w sklepie?

Jeden z ostatnich tiktoków Mazura wywołał spore kontrowersje. Oleksandr pokazał na nagraniu ukraiński sklep, w którym jego zdaniem sprzedawane są produkty pochodzące z polskiej pomocy humanitarnej. Mazur na początku nagrania podkreśla, że już wcześniej próbował nagłośnić sprawę, ale spotkał się z hejtem. Internauci mieli twierdzić, że nagrywa z Polski.

Na dowód, że znajduje się w Ukrainie, Mazur pokazał tamtejsze ceny produktów. - Te towary akurat są z eksportu ukraińskiego, tylko nie ma żadnego oznaczenia. Jeżeli jest ściągnięty oficjalnie, to byłaby nalepka po ukraińsku, że ten towar jest sprowadzany - wyjaśnia Mazur.

trwa ładowanie posta...

Podobne oznaczenia funkcjonują również w Polsce w przypadku produktów sprowadzanych zza granicy. Dla przykładu na słodyczach sprowadzanych z USA powinny znajdować się oznaczenia odpowiadające polskim standardom.

Ukrainiec uważa, że na produktach nie ma takich oznaczeń, ponieważ nie pochodzą z oficjalnego eksportu, a zostały w jakiś sposób podebrane z tzw. humanitarki i wystawione na półkach sklepowych.

Towar mógł sprowadzić prywaciarz

Nagranie Mazura co prawda zniknęło z jego konta, ale wciąż wisi na Wykopie. Tam internauci zauważają, że towar może pochodzić z prywatnego, a nie oficjalnego importu. Oznacza to, że właściciel mniejszego sklepu mógł sam przyjechać do Polski, zakupić interesującego go produkty, a potem sprzedawać w swoim lokalu. Poza tym komentujący twierdzą, że trudno stwierdzić czy produkty pochodzą z pomocy humanitarnej, ponieważ na nagraniu brakuje na to dowodów.

Odkryj magię nie tylko otrzymywania, ale również dawania
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0