Szafarowicz i spółka drwią z LGBT+. "Najlepszy odcinek Hitów w sieci"
W sobotę 10 czerwca ukazał się dziesiąty odcinek "Hitów w sieci". A w nim Oskar Szafarowicz, Mirona Hołda i Magda Czapska drwią z LGBT+, "Małej Syrenki" i transpłciowego mężczyzny, który urodził dziecko.
"Nie będę obiektywny, ale jak dla mnie to najlepszy odcinek 'Hitów w sieci', odkąd weszliśmy na antenę RepublikaTV" - pochwalił się Szafarowicz na Twitterze. "Zachęcam do obejrzenia i podzielenia się refleksjami" - dodał młody pisowiec. Oglądamy i sprawdzamy.
Podobne
- Oskar Szafarowicz pokazał wyniki matury. Internauci są bezlitośni
- Oskar Szafarowicz "władcą marionetek"? Dziennikarze śledczy wywołali burzę
- Oskar Szafarowicz w natarciu. Oberwało się politykowi Polski 2050
- Oskar Szafarowicz boi się o przyszłość na UW? Zderzył się z rzeczywistością
- Oskar Szafarowicz zaniepokojony. Pokazał list od rektora UW
Na początku dziesiątego odcinka "Hitów w sieci" Hołda ogłosiła rozpoczęcie sezonu urlopowego, a Szafarowicz przypomniał, że przed wolnym czeka go jeszcze sesja egzaminacyjna. Był to wstęp do przedstawienia "Sołtysa Lubelszczyzny", który w satyryczny sposób pokazuje polskość na TikToku.
"Hity w sieci" pastwią się nad "Małą Syrenką"
Po tym luźnym akcencie hitowe trio przeszło do krytykowania społeczności LGBT+ i mniejszości rasowych. Na pierwszy ogień poszła "Mała Syrenka", w którą wcieliła się Halle Bailey. Film ze względu na obsadzenie ciemnoskórej aktorki był bombardowany negatywnymi ocenami przez rasistów oraz osoby, którym nie spodobały się zmiany ich zdaniem "podyktowane lewacką poprawnością polityczną".
W związku z trollowaniem produkcji Disneya przez hejterów baza filmowa IMDb zmieniła system oceniania tak, aby przeciwnicy "Małej Syrenki" nie mogli zaniżać jej oceny. Prowadzący przywołują przy tym komentarze porównujące wprowadzenie alternatywnego systemu oceniania do działań Józefa Stalina czy władz PRL.
Review bombing [masowe wystawianie najniższych ocen] Małej Syrenki nic nie dał, a film okazał się hitem kasowym.
Według Magdy Czapskiej cudem jest, że "Małej Syrenki" nie zagrał mężczyzna. Mirona Hołda odparła, że widziała już nawet takie memy, a Oskar Szafarowicz dodał, iż "norma musi być wyrobiona", wymieniając z ironią "osoby czarnoskóre, transwestytów i LGBT+".
Transpłciowy mężczyzna urodził dziecko
Po wyśmianiu i tak uciemiężonych mniejszości, Szafarowicz, Hołda i Czapska zaczęli drwić z Logana Browna, transpłciowego mężczyzny, który urodził dziecko. Logan po tranzycji zaszedł w ciążę, ale nie chciał pozbyć się płodu.
Według Hołdy "biologicznie jak by nie patrzeć, to jednak jest kobieta".
Z kolei zdaniem Szafarowicza jest to "bardzo duża dyskryminacja". - No bo jak można mówić, że mężczyzna może mieć dziecko i kobieta też. A co z pozostałymi płciami? W ogóle kto to jest? Mężczyzna i kobieta, dlaczego od razu definiujemy? - dopytywał PiSfluencer.
- Sami sobie zaprzeczają. Rewolucja pożera własne dzieci - dodał.
A że Oskar nas czyta i podaje dalej w mediach społecznościowych, spieszymy z odpowiedzią.
Nikt nikomu nie zaprzecza. Logan po tranzycji identyfikuje się jako mężczyzna. Powinniśmy uszanować jego zdanie i tak go traktować. Mało istotne, co sądzi Szafarowicz. Ważniejsze, kim czuje się Brown.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos