Transpłciowy mężczyzna wychowuje dziecko ze swoją osobą partnerską

Transpłciowy mężczyzna urodził dziecko. Wychowuje je z osobą partnerską

Źródło zdjęć: © Glamour
Maja Kozłowska,
06.06.2023 16:17

Logan Brown to bohater czerwcowego wydania brytyjskiego "Glamour". Transmężczyzna był w ciąży, kiedy pozował do sesji okładkowej.

Logan Brown to transpłciowy 27-letni mężczyzna. Niedawno świat obiegł jego portret na okładce brytyjskiego "Glamour". Mężczyzna zapozował do sesji zdjęciowej, będąc w mocno zaawansowanej ciąży.

Logan Brown udzielił obszernego wywiadu dla magazynu, w którym opowiadał o swoich przeżyciach, transfobii oraz dysforii płciowej, której doświadczył będąc w ciąży. Jego spowiedź jest bardzo szczera i emocjonalna. Mężczyzna podkreśla, że sporo już za nim i że te doświadczenia były dla niego niesamowicie ciężkie. Mimo wszystko zdecydował się na opowiedzenie swojej historii, ponieważ "kiedyś nie mówiło się o tym w ogóle".

Transpłciowy mężczyzna Logan Brown wspólnie ze swoją osobą partnerską wychowuje dziecko
Transpłciowy mężczyzna Logan Brown wspólnie ze swoją osobą partnerską wychowuje dziecko (Glamour)

Logan Brown - transpłciowy mężczyzna wychowuje dziecko razem z osobą partnerską

Życiową osobą partnerską Logana jest Bailey J. Millis - brytyjska drag queen. Bailey jest osobą niebinarną i używa zaimków neutralnych płciowo. Rodzina pochwaliła się zdjęciem dziecka w social mediach.

trwa ładowanie posta...

W wywiadzie dla "Glamour" Logan drobiazgowo opisuje, przez co przechodził, kiedy okazało się, że jest w ciąży.

"Z powodów zdrowotnych przez pewien czas nie brałem testosteronu. Mój świat się zatrzymał. Miałem wrażenie, że cała moja męskość, wszystko, na co ciężko pracowałem, zostało unieważnione" - mówi.

Dodaje, że dość długo zmagał się z akceptacją swojego ciała i sytuacji, w jakiej znalazł się razem z Bailey.

"Zdałem sobie sprawę, że nie chcę myśleć o usuwaniu czegoś, co dzieje się w moim ciele. To było bardzo dziwne uczucie. Poczułem połączenie. Wiedziałem, że taka okazja może się nie powtórzyć, jako queerowa para możemy nie doczekać się dziecka, którego biologicznymi rodzicami będziemy oboje. To było wyjątkowe i w końcu coś zaskoczyło" - dodaje mężczyzna.

trwa ładowanie posta...

Logan Brown w ukłonie dla następnych pokoleń

"Mężczyźni nie zachodzą w ciążę? Nie będę się identyfikował inaczej tylko z powodu ciąży. To dla mnie ważne, aby pozostać w zgodzie ze swoją tożsamością. Jestem mężczyzną w ciąży, jestem transpłciowy. Mam nadzieję, że mówiąc o tym, dojdziemy do zmiany. Kiedyś nie mówiło się o tym w ogóle. Jesteśmy prawdziwymi żywymi ludźmi. Istniejemy niezależnie od tego, co mówią inni" - puentuje Logan w wywiadzie dla brytyjskiego czasopisma.

Jego historia może być inspiracją dla innych transpłciowych osób - by nie bały się być sobą i akcentować swojej tożsamości. Jego przykład normalizuje wciąż szokujący dla społeczeństwa widok mężczyzny w ciąży.

Tak, mężczyźni mogą zajść w ciążę. Mogą miesiączkować. Pełna tranzycja opierająca się o operacje narządów rozrodczych nie jest wyznacznikiem tego, czy ktoś może nazywać się mężczyzną lub kobietą. To determinuje tylko i wyłącznie tożsamość. Kwestie zabiegów medycznych są indywidualne - a z różnych względów (m.in. bezpieczeństwa) często niemożliwe do przeprowadzenia. Absolutnie nie umniejsza to nikomu i nie powinno stać na przeszkodzie czuciu się dobrze z samym sobą.

Logan Brown wydaje książkę "W brzuszku mojego taty"

Mężczyzna stworzył książkę opowiadającą o ekscytacji i oczekiwaniu dwóch ojców na przyjście na świat ich dziecka. Została napisana w prostym i przejrzystym języku, jest przyjazna dzieciom i w zrozumiały i przystępny sposób tłumaczy podstawowe fakty o tym, jak transpłciowy mężczyzna może urodzić dziecko.

"W brzuszku mojego taty" można zamówić w preorderze - przypuszczalnie wkrótce stanie się hitem queerowych księgarni.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Grupa Stonewall

Odkryj magię nie tylko otrzymywania, ale również dawania
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 33
Skotex,zgłoś
Tytuł się nie zgadza. To kobieta przebrana za mężczyznę urodziła dziecko, a nie mężczyzna urodził dziecko bo to fizycznie nie możliwe.
Odpowiedz
8Zgadzam się2Nie zgadzam się
i tyle,zgłoś
"Tak, mężczyźni mogą zajść w ciążę. Mogą miesiączkować. Pełna tranzycja opierająca się o operacje narządów rozrodczych nie jest wyznacznikiem tego, czy ktoś może nazywać się mężczyzną lub kobietą. To determinuje tylko i wyłącznie tożsamość. Kwestie zabiegów medycznych są indywidualne - a z różnych względów (m.in. bezpieczeństwa) często niemożliwe do przeprowadzenia. Absolutnie nie umniejsza to nikomu i nie powinno stać na przeszkodzie czuciu się dobrze z samym sobą." - Autorzyszczee tego artykuliszcza, powinno wiedzieć, że o pierwszo, drugo i trzeciążedowych cechach płciowych uczą już w podstawówce. Jeżeli taką partnerską osobopostać za 1000 lat znajdą archeologowie, to będą rozważać czy była przedstawicieliszczem jednej z 68 płci? czy najzwyczajniej w świecie napiszą płeć męska albo żeńska. Są 2 płcie biologiczne, które odróżnia zestaw chromosomów XX i XY. Cała reszta z "płcią warunkowaną kulturowo" na czele, czy w jakikolwiek inny sposób poza biologią, to rojenia osób zaburzonych od których roi się w każdej poradni zdrowia psychicznego, poradni seksuologicznej, oddziale nerwicowym. Wystarczy sobie zerknąć do spisu chorób ICD-10, żeby zobaczyć, że ich przypadłości to przypadki medyczne, czyli inaczej mówiąc choroby, zaburzenia etc.
Odpowiedz
11Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Mam nadzieje ze zaraz powroca normalne czasy i wtedy zabraknie miejsc w wariatkowie na takie przypadki
Odpowiedz
17Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 13