Ubóstwo menstruacyjne to głupota? Polityk rzuca gromami
W sieci pojawił się post, który wzbudził kontrowersje wśród internautów. Marcel Formela publicznie skrytykował dysponowanie budżetem państwa przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Polityk popierający działania PiS-u nie rozumie, dlaczego resort przeznaczy fundusze na tworzenie różowych skrzyneczek.
Różowe skrzyneczki to inicjatywa mająca na celu walkę z ubóstwem menstruacyjnym oraz promowanie dostępu do środków higieny osobistej dla kobiet i dziewcząt. Skrzyneczki te zawierają darmowe podpaski i tampony, które są dostępne w miejscach publicznych, takich jak szkoły, uczelnie, urzędy czy instytucje kultury. Kolor różowy ma symbolizować menstruację oraz zmniejszyć stygmatyzację z nią związaną.
Podobne
- Oskar Szafarowicz przewiduje przyszłość. Widzi Donalda Tuska na pielgrzymce
- Polityk o Pandora Gate: "Chciałbym, żeby sprawa miała finał w sądzie"
- Wyznanie Oskara Szafarowicza. "To moje marzenie i cel zaangażowania"
- Kuce świętują. Ogromny sukces Konfederacji w walce o "wolność słowa"
- Rodzina przeciw Morawieckiemu. "Mam nadzieję, że zostanie rozliczony"
Inicjatywa zyskała na popularności w Polsce dzięki wsparciu różnych organizacji społecznych i wolontariuszy. Aktywiści dążą do tego, aby każda osoba miała dostęp do niezbędnych środków higienicznych, niezależnie od swojej sytuacji finansowej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
CAROLINE DERPIEŃSKI odpowiada NA ZARZUTY o zmyśleniu KARIERY | Vibez Talk
Marcel Formela nie popiera różowych skrzyneczek
Marcel Formela jest polskim politykiem związanym z partią Prawo i Sprawiedliwość (PiS). W kwietniu tego roku został radnym gminy Dębnica Kaszubska. W mediach pojawia się jako komentator bieżących wydarzeń politycznych. Formela wypowiada się m.in. na temat działań partii rządzącej oraz realizacji obietnic wyborczych, często krytykując PO za niespełnione zapowiedzi.
Niedawno polityk opublikował wpis na portalu X, który odbił się ogromnym echem po sieci. Mężczyzna jest oburzony, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przeznaczy 4,4 mln zł na powstawanie różowych skrzyneczek. Uważa, że inicjatywa to głupota, a pieniądze powinny zostać zainwestowane w materiały szkolne: "Może zamiast takich głupot, wydać te miliony na doposażenie szkół w podstawowe art. biurowe, na które brakuje kasy?".
Internauci wyjaśniają polityka
Wielu internautów zszokowało podejście polityka do inicjatywy mającej na celu zmniejszenie ubóstwa menstruacyjnego. Na portalu X pojawiły się wpisy osób, które starały się wytłumaczyć mężczyźnie, że ten problem dotyka co piątą kobietę w Polsce. Niestety Formela w dalszym ciągu utrzymuje swoje stanowisko. W komentarzu pod jednym z postów napisał: "no dobra, niech montują różowe skrzyneczki w szkołach za pośrednictwem NGOsow, zobaczycie sami, że problemu to nie rozwiązuje".
Popularne
- Polka zmarła na egzotycznej wyspie. Miała 27 lat i żywiła się wyłącznie owocami
- Ekipa otworzy sklep stacjonarny. Znamy lokalizację i datę otwarcia
- Wege burgery na celowniku UE. "Zakaz byłby krokiem wstecz"
- Nudna reklama Friza i Wersow. Recenzja "Friz & Wersow. Miłość w czasach online"
- "POLSKA GUROM" - Przemek Kucyk zgłasza się na Eurowizję. To jego topka polskiej (pop)kultury
- Streamerka urodziła dziecko podczas transmisji. CEO Twitcha gratuluje
- Billie Eilish zaatakowana przez fana na własnym koncercie. "Obrzydliwe"
- Żabka sprzedaje spalone nuggetsy? Test halloweenowej nowości
- Polska artystka lepsza od Taylor Swift? Płyta Kathii rozkłada na łopatki [RECENZJA]