x

Śmieszny trend z TikToka. "Girl", "Boy", "Gay Math"

Źródło zdjęć: © Canva, TikTok
Oliwia Ruta,
24.10.2023 14:00

Na TikToku króluje trend ukazujący w sposób zabawny matematykę dziewczyn, chłopaków oraz osób queer. Filmiki przedstawiające "Girl", "Boy" oraz "Gay Math" robią viralowe zasięgi.

Aplikacja TikTok, czyli pierwotnie Musical.ly, została stworzona do nagrywania lip synców. Ruszanie ustami do piosenek szybko ewoluowało. Obecnie na TikToku można znaleźć vlogi, poradniki, kanały commentary, a nawet seriale. Dużą część aplikacji zajmują także śmieszne filmiki i teorie. Jedną z nich jest viralowy trend, który z przymrużeniem oka podchodzi do myślenia chłopaków, dziewczyn oraz osób queer.

"Girl Math" - początek viralowego trendu

Wszystko zaczęło się od "Girl Math". Zagraniczne konta rozpoczęły trend, w którym tłumaczyły logikę i sposób myślenia dziewczyn. Następnie temat podchwyciły polskie influencerki, które robią swoje wersje "dziewczyńskiej matmy".

Matematyka na TikToku
Matematyka na TikToku (Canva)

Jedną z głównych zasad przedstawianych w trendzie jest darmowość wszystkich rzeczy, za które zapłaciło się gotówką. Jeśli nie ubyło pieniędzy z konta, to według "Girl Math" dostało się coś za free. Kiedy ktoś oddaje dług w postaci gotówki dziewczynom, a one zapłaciły kartą, to następuje odwrotność sytuacji - straciły pieniądze, ponieważ nie ma ich na koncie. Kolejnym z założeń jest zarobek pieniędzy w przypadku zwrotu produktów do sklepu. Gdy sklep oddaje wartość zakupów po upływie kilku tygodni, to dziewczyny zarobiły pieniądze.

trwa ładowanie posta...

"Boy Math" - odpowiedź na wersję dziewczyn

Niedługo po powstaniu trendu "Girl Math" utworzono "Boy Math". Matma chłopaków to odpowiedź na trend zapoczątkowany przez dziewczyny. Założenie filmików jest bardzo podobne do żeńskiej wersji.

Matematyka na TikToku
Matematyka na TikToku (Canva)

Według "Boy Math" chłopacy potrafią wymienić wszystkich zawodników ulubionej drużyny, natomiast nie pamiętają imienia i nazwiska wychowawcy własnego dziecka. Logika chłopaków mówi również o posiadaniu tego samego płynu do ciała, podłogi i psa, natomiast 15 różnych specyfików do czyszczenia auta. Jedną z zasad matmy chłopaków jest zaokrąglanie 172 cm do 180 cm w kontekście wzrostu.

trwa ładowanie posta...

"Gay Math" - coś dla osób queer

Środowisko LGBT+ również stworzyło swoją wersję trendu. Nagrania działają na tej samej zasadzie, co w przypadku "Girl Math" i "Boy Math". Dzięki "Gay Math" każdy znajdzie coś dla siebie.

Matematyka na TikToku
Matematyka na TikToku (Canva)

Pierwszą z zasad "Gay Math" jest szybkie chodzenie. Jeśli nawigacja podpowiada, że przemierzenie trasy zajmie godzinę, to osoba queer pokona ją dwa razy szybciej. Miesiąc w związku nieheteronormatywnym jest jak 10 lat w związku heteronormatywnym. Często mówi się, że osoby queer wprowadzają się do siebie po 2 tygodniach randkowania. "Gay Math" polega również wydawaniu dużej ilości pieniędzy w klubach lub na koncerty. Według osób LGBT+ jest to inwestycja samorozwojowa, na której nie warto oszczędzać.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Oczywiście wszystko powinno być odbierane z przymrużeniem oka. Trzeba pamiętać, że viralowy trend nie musi pasować do każdego. Nie wszyscy będą utożsamiać się z "Girl", "Boy" lub "Gay Math".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0