Pieluchy z recyklingu w Japonii

Pieluchy z recyklingu. W jednym kraju kupisz je bez problemu

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
23.04.2024 13:15

Recykling jest w obecnych czasach niezwykle ważnym zagadnieniem. Japończycy zaskoczyli w tym temacie cały świat. Zaczęli sprzedawać pieluchy z odzysku.

Konsumpcjonizm na całym świecie ma się świetnie. Większość z nas zapomniała, że nie musi mieć wszystkich rzeczy, których reklamy widzimy w telewizji czy mediach społecznościowych. Aktywiści oraz aktywistki klimatyczne regularnie przypominają, jak ważna dla środowiska jest kwestia recyklingu. Warto kupować rzeczy w lumpeksach czy na targach staroci. Dzięki temu nie przyczyniamy się do produkcji ogromnej ilości plastiku, a co za tym idzie - dbamy o środowisko.

Japończycy po raz kolejny zaskoczyli świat. Nie dość, że są w czołówce technologicznej na tej planecie, to jeszcze chcą być na szczycie w kwestii recyklingu. W kwietniu 2024 r. wprowadzili do obiegu oraz regularnej sprzedaży pieluchy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, które pochodzą z odzysku surowców wtórnych. Odpowiedzialna za ich produkcję jest firma Unicharm, której siedziba znajduje się w południowo-zachodniej prefekturze Kagoshima.

Pieluchy z recyklingu sprzedawane w Japonii

Wszyscy, których odpycha myśl kupowania pieluch z recyklingu, mogą odetchnąć z ulgą. Firma odpowiedzialna za ich produkcję podkreśla, że zanim produkty trafiają na sklepowe półki, są poddawane długiemu procesowi oczyszczania. Jak to w ogóle wygląda? Jak czytamy na "Wyborczej", ten typ recyklingu określa się jako "poziomy", ponieważ nowe przedmioty są takie same jak te, z których powstały, a nie zostały przetworzone w inne produkty.

Michu M4K: Zaczynam batalie sądową. "Utopiłem miliony, grożono mi"

Cały proces recyklingu zaczyna się od odwodnienia zużytych już pieluch jednorazowych. Następnie rozdrabnia się je na mniejsze kawałki, a później pierze w celu usunięcia wszystkich zanieczyszczeń. Następnym krokiem jest oddzielanie pieluszek według materiałów. Powstała miazga jest poddawana specjalnej obróbce ozonem. Wszystko po to, aby wysterylizować, wybielić oraz dezodoryzować produkty. Dzięki temu mamy pewność, że materiał powrócił do stanu bezpiecznego i czystego. Opakowanie 42 pieluch dla dzieci kosztuje 1078 jenów (ok. 26 zł).

- Chcielibyśmy przekształcić standard wymagający dużych zasobów w standard cykliczny. Uzyskaliśmy zgodę ekspertów w zakresie higieny - powiedział w rozmowie z mediami starszy dyrektor wykonawczy Unicharm Tsutomu Kido.

Źródło: Wyborcza

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
maja,zgłoś
Przy obecnym stanie technologii nie obawiałabym się takich rozwiązań. W sumie- deszcz to też nic innego jak mocz dinozaurów:)
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się