Pasy na ulicy zniszczą polskie rodziny? Alarm w Częstochowie
W 1655 r. Jasna Góra odparła najazd szwedzkich wojsk. Niemal czterysta lat później musi się zmierzyć z kolejnym zagrożeniem - tęczowymi pasami na ulicy. Środowiska konserwatywne mobilizują się do walki.
W budżecie obywatelskim Częstochowy znalazła się propozycja, która wywołała duże kontrowersje. Pomysł dotyczy tego, aby wymalować w kolorach tęczy przejścia dla pieszych między III Aleją a prowadzącą na Jasną Górę al. Sienkiewicza.
Podobne
- Jaszczur na celu prokuratury? Chcą zdelegalizować jego partię
- Snajper miał zamachowca na celowniku? Szafarowicz szerzy teorie spiskowe
- Zaczyna karierę w polityce. Oddaje hołd słynnemu mordercy
- Szafarowicz w formie. Szydzi z Tuska i poucza Matczaka
- Krzysztof Bosak i "Mmmf free". Polityk szukał porno w internecie?
Zgłaszający propozycję w uzasadnieniu pomysłu napisał, że realizacja inicjatywy oznaczałaby "znak wsparcia środowiska LGBT+". Propozycja przeszła jedynie wstępną weryfikację. Dopiero 1 września okaże się, czy na projekt zagłosują mieszkańcy Częstochowy. Tyle wystarczyło, by rozpocząć nagonkę na tęczową społeczność.
Częstochowa staje do walki z tęczowymi pasami
Jasną Górę przed tęczowymi przejściami dla pieszych najzacieklej broni Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej w Częstochowie. Mężczyzna zasłynął tym, że organizował narodowo-katolickie siły, by broniły Jasnej Góry przed uczestnikami marszów równości.
Dąborwski zapytał wiceministra sprawiedliwości Piotra Ciepluchę, polityka Suwerennej Polski, co sądzi o projekcie tęczowych pasów. Co mógł odpowiedzieć członek ugrupowania, które w spocie sugeruje, że trzeba strzelać do polityków opozycji?
- To jest skandal. To jawna prowokacja środowisk gender, które promują ideologię marksistowską. Tęcza to również symbol przymierza Boga z ludem Bożym, ale niestety dziś to jest symbol, który promuje te środowiska, które usiłują wprowadzić ideologię gender, które próbują zniszczyć rodzinę jako podstawową komórkę społeczną - mówił cytowany przez "Wyborczą" Cieplucha.
Częstochowa oceni tęczowe przejścia
Do emocjonalnej dyskusji włączył się rzecznik miasta Włodzimierz Tutaj. Mężczyzna potwierdził, że propozycja tęczowych przejść dla pieszych jest w trakcie oceny merytorycznej.
- Samo zgłoszenie propozycji "tęczowego przejścia" nie oznacza więc automatycznego poddania go pod głosowanie, bo inicjatywa musi być zgodna z literą prawa, w tym przypadku opisującego elementy istotne dla bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym - powiedział cytowany przez "Wyborczą" Tutaj.
Źródło: Wyborcza
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- IShowSpeed zapowiedział powrót do Polski. Dlaczego jesteśmy na jego liście?