Alarm w Częstochowie z powodu pasów

Pasy na ulicy zniszczą polskie rodziny? Alarm w Częstochowie

Źródło zdjęć: © Canva, Domena publiczna / Canva, Wikipedia
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.06.2023 14:00

W 1655 r. Jasna Góra odparła najazd szwedzkich wojsk. Niemal czterysta lat później musi się zmierzyć z kolejnym zagrożeniem - tęczowymi pasami na ulicy. Środowiska konserwatywne mobilizują się do walki.

W budżecie obywatelskim Częstochowy znalazła się propozycja, która wywołała duże kontrowersje. Pomysł dotyczy tego, aby wymalować w kolorach tęczy przejścia dla pieszych między III Aleją a prowadzącą na Jasną Górę al. Sienkiewicza.

Zgłaszający propozycję w uzasadnieniu pomysłu napisał, że realizacja inicjatywy oznaczałaby "znak wsparcia środowiska LGBT+". Propozycja przeszła jedynie wstępną weryfikację. Dopiero 1 września okaże się, czy na projekt zagłosują mieszkańcy Częstochowy. Tyle wystarczyło, by rozpocząć nagonkę na tęczową społeczność.

Częstochowa staje do walki z tęczowymi pasami

Jasną Górę przed tęczowymi przejściami dla pieszych najzacieklej broni Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej w Częstochowie. Mężczyzna zasłynął tym, że organizował narodowo-katolickie siły, by broniły Jasnej Góry przed uczestnikami marszów równości.

Dąborwski zapytał wiceministra sprawiedliwości Piotra Ciepluchę, polityka Suwerennej Polski, co sądzi o projekcie tęczowych pasów. Co mógł odpowiedzieć członek ugrupowania, które w spocie sugeruje, że trzeba strzelać do polityków opozycji?

- To jest skandal. To jawna prowokacja środowisk gender, które promują ideologię marksistowską. Tęcza to również symbol przymierza Boga z ludem Bożym, ale niestety dziś to jest symbol, który promuje te środowiska, które usiłują wprowadzić ideologię gender, które próbują zniszczyć rodzinę jako podstawową komórkę społeczną - mówił cytowany przez "Wyborczą" Cieplucha.

trwa ładowanie posta...

Częstochowa oceni tęczowe przejścia

Do emocjonalnej dyskusji włączył się rzecznik miasta Włodzimierz Tutaj. Mężczyzna potwierdził, że propozycja tęczowych przejść dla pieszych jest w trakcie oceny merytorycznej.

- Samo zgłoszenie propozycji "tęczowego przejścia" nie oznacza więc automatycznego poddania go pod głosowanie, bo inicjatywa musi być zgodna z literą prawa, w tym przypadku opisującego elementy istotne dla bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym - powiedział cytowany przez "Wyborczą" Tutaj.

Źródło: Wyborcza

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 35
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
historyk,zgłoś
Pan Jakub T to historii uczył się z książek Sienkiewicza i teraz mamy takich wyuczonych histeryków. Panie Jakubie. Nie było żadnych walk o Jasną Górę. Te bajki to może Pan opowiadać ciemniakokm co to wierzą we wszystko co klepią bohatyry i obroncy JG. Owszem. szwedzi byli pod JG ale ani na chwile nie myśleli o zbrojnym ruszeniu na nią. Zabronił im tego Karol Gustaw do którego pisywał listy P. Kordecki przekonując go jak bardzdzo go paulini kochają i szanują. Jak trzeba to wynierz się Panie do muzeum w Sztokholmie i poczytaj Pan sobie te listy i inne pisma któresą ogólnie dostępne w gablotach. I przestancie grac na bohaterskie obronie i zniszceniu kolumbryny którą to wymyślił Sienkiewicz ku pokrzepieniu serc znniewolonych polaków. To prawie takasama prawda jak ta przekazywana polakom o obronie Westerplatte. Co prawdą jest że tam toczyły się boje i to zacięte ale nie tak jak to chcą wbić do głów Polakom. Zresztą my lubimy być bohaterami. Najlepiej martwymi
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
natalia,zgłoś
może ich wysłać do Izraela?
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
waldi,zgłoś
nie wiem czy przejscie takie byloby zgodne z przepisami i bezpieczne a z drugiej strony to juz zaczyna byc smieszne co dewiaci wymysla nastepnie !
Odpowiedz
11Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5